Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 28.12.2017 05:06 Publikacja: 28.12.2017 05:06
Foto: materiały prasowe
W mijającym roku Voicetel Communications jest jedną z najdynamiczniej rozwijających się spółek rynku alternatywnego. Okazuje się, że w przyszłym roku biznes także ma szanse na skokowy rozwój.
Firma opracowuje interfejs dialogowy, czyli automatyczną głosową obsługę klienta. – W mijającym roku pozyskaliśmy wielu nowych klientów w branży finansowej, medycznej i e-commerce – wylicza Dawid Wójcicki, prezes oraz główny udziałowiec przedsiębiorstwa. Obecnie Voicetel jest zaangażowany w około 20 projektów. Zdaniem Wójcickiego rynek rozwiązań związanych z automatyzacją contact center istotnie zmienił się w ciągu mijającego roku. – Firmy już nie zastanawiają się, czy i kiedy, ale wyłącznie jak wdrożyć u siebie takie rozwiązania – stwierdza Wójcicki. W związku z tym nadchodzący rok zapowiada się wyjątkowo intensywnie, jeśli chodzi o liczbę kolejnych projektów. – Nawet my nie liczyliśmy się z aż tak gwałtownie rosnącym zainteresowaniem automatyzacją i z pewnością dołożymy wszelkich starań, aby ten czas maksymalnie wykorzystać – zapowiada szef Voicetela. Firma planuje przejście na główny parkiet na przełomie I i II kwartału 2018 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Trwająca prawie 9 lat restrukturyzacja światłowodowej firmy należącej dekadę temu do grupy biznesmena skazanego w aferze podsłuchowej idzie ku końcowi. ARP chce przejąć Hawe Telekom za długi. Nowe propozycje dla pozostałych wierzycieli poparł zarządca.
Polska firma będzie wydawcą gry „Death Howl”, której producentem jest duńskie studio The Outer Zone. Premiera jest planowana w 2025 r.
Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.
Największe polskie studio chce wypłacać akcjonariuszom minimum jedną czwartą zysku netto w ramach dywidendy.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Największe polskie studio chce wypłacać akcjonariuszom minimum jedną czwartą zysku netto w ramach dywidendy. O czym świadczy ta decyzja?
Poza Chinami pozostali partnerzy do przemysłowego wdrożenia naszej technologii są w Korei Południowej, na Tajwanie i w Stanach Zjednoczonych. Wszystkie projekty dotyczą nowoczesnej mikroelektroniki – mówi Filip Granek, współzałożyciel i prezes spółki XTPL.
Kurs producenta gier w 2024 r. zyskał prawie 70 proc. W 2025 r. kontynuuje dobrą passę. Inwestorzy czekają na kolejne wieści w sprawie czwartej części „Wiedźmina”.
Największe polskie studio chce wypłacać akcjonariuszom minimum jedną czwartą zysku netto w ramach dywidendy. O czym świadczy ta decyzja?
Największy udział w ofertach pracy miał handel detaliczny i sprzedaż B2C w 2024 r. odpowiadając za za 10% wszystkich ofert pracy na platformie Pracuj.pl, podała Grupa Pracuj.
Grupa mniejszościowych akcjonariuszy rozpoczęła prace nad powołaniem porozumienia, które docelowo ma posiadać 5 proc. w kapitale. Chcą powołania rewidenta ds. szczególnych.
Dystrybutor IT ma za sobą udany rok obrotowy. Wprawdzie jego przychody spadły, ale zyski urosły. Zarząd deklaruje, że obecny rok też będzie dobry. Jakie plany ma grupa?
2024 r. był rekordowy pod względem wyłudzeń. O ile rok wcześniej CERT Polska zarejestrował 80 tys. takich unikalnych incydentów, o tyle w ub.r. tyle było już zgłoszonych do końca września. To i tak nie jest pełna liczba.
Dywidendowe spółki, szczególnie w niespokojnych czasach, są na wagę złota. Warto mieć na uwadze szczególnie te przedsiębiorstwa, których biznes przynosi powtarzalne przychody i zyski, umożliwiając regularną wypłatę dywidendy.
NewConnect wystartował 30 sierpnia 2007 r. u szczytu ówczesnej hossy. Obecnie jest na nim notowanych 359 spółek o łącznej kapitalizacji wynoszącej niespełna 10 mld zł. Analiza statystyk dla NewConnect przynosi niepokojące wnioski.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas