– Przyglądamy się m.in. możliwościom wykorzystania środowiska Microsoft Minecraft, gdzie mogą być tworzone i realizowane programy terapeutyczne w wirtualnej i przyjaznej dziecku rzeczywistości – zapowiada Bartłomiej Antczak, prezes Betacomu. Dodaje, że trwają też prace nad uruchomieniem pilotażowego programu, który pozwoli jeszcze bardziej personalizować terapię dziecka przy użyciu nowych rozwiązań technologicznych. – Dobrym przykładem jest zastosowanie okularów Microsoft HoloLens, które umożliwią osobom z autyzmem pracę nad swoimi umiejętnościami społecznymi poprzez zwiększenie aktywności mózgu w częściach odpowiedzialnych za postrzeganie społeczne – mówi.
Betacom w tym roku przejął pakiet kontrolny w Edventure Research Lab. Firma ta jest twórcą platformy Bloom, która dzięki sztucznej inteligencji wspiera diagnostykę autystycznych dzieci. Giełdowa spółka podkreśla, że rozwój platformy jest dla niej bardzo ważny.
– Zgodnie z przyjętymi założeniami wersja 1.0 rozwiązania będzie udostępniona jednocześnie klientom i partnerom w Europie, Stanach Zjednoczonych i Azji – zapowiada prezes. Dodaje, że toczą się zaawansowane rozmowy w sprawie wejścia na zagraniczne rynki między innymi z podmiotami działającymi na Słowacji, w Belgii, Stanach Zjednoczonych i Chinach. kmk