Asbis uspokaja rynek

Dystrybutor IT obserwuje wzrost popytu na sprzęt do pracy zdalnej. W maju zamierza podać prognozę wyników na cały rok.

Publikacja: 23.03.2020 10:22

Asbis uspokaja rynek

Foto: materiały prasowe

Asbis wypracował w lutym 176 mln USD skonsolidowanych przychodów, wobec 153 mln USD w lutym 2019 r., co oznacza wzrost o około 15 proc.

Spółka informuje, że od początku lutego  - czyli od czasu kiedy koronawirus dotarł na nasze rynki  - grupa Asbisu zauważyła większe zapotrzebowanie na sprzęt do pracy zdalnej, taki jak laptopy i monitory.

- To, w połączeniu z prowadzonymi projektami biznesowymi, na które wirus nie miał wpływu, dało Asbis wzrost przychodów. Naszym zdaniem sektor IT będzie mniej dotknięty przez obecną sytuację, ponieważ żyjemy w erze informacji, w której zapotrzebowanie na sprzęt i oprogramowanie jest większe niż kiedykolwiek wcześniej - mówi, cytowany w komunikacie  dyrektor generalny Siergiej Kostevitch. Twierdzi, że nie widzi spowolnienia biznesu, ale spodziewa się, że może ono do nas dotrzeć, z uwagi na zamykające się granice poszczególnych krajów.

- Jesteśmy przekonani, że będzie to odczuwane w krótkim terminie. Zdecydowaliśmy się jednak przesunąć prognozę naszych wyników na maj, ponieważ chcemy być pewni, że zaprezentowane rynkowi dane będą dokładne, tak jak do tej pory – dodaje Kostevitch .

Przychody Asbisu w styczniu wzrosły rok do roku o 49 proc. do ok. 175 mln USD. Z kolei w całym 2019 r. wyniosły 1,91 mld USD, co oznacza spadek rok do roku o 7,5 proc., a zysk netto wzrósł o 26,6 proc. do 15,24 mln USD. Opublikowane przez Asbis w marcu 2019 r. prognozy finansowe na 2019 r. zakładały osiągnięcie przychodów pomiędzy 1,7 a 1,9 mld USD oraz zysku netto pomiędzy 8,5 a 10 mln USD. W listopadzie spółka podwyższyła prognozę finansową na 2019 r., zgodnie z którą zakładała osiągnięcie zysku netto pomiędzy 13 a 14 mln USD.

Notowania Asbisu zaczęły tydzień od spadków. Około godz. 10 akcje spółki na GPW tracą 4 proc. do 2,62 zł.

Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska
Technologie
Podmiot z Francji chce zainwestować w DataWalk. Akcje drożeją