W najbliższych miesiącach istotny wpływ na kondycję finansową KGL-u mogą mieć przede wszystkim czynniki zewnętrzne związane z niestabilnością popytu na opakowania z tworzyw sztucznych oraz walka cenowa pomiędzy ich producentami. Spółka zauważa też istotne zmiany w asortymencie, na jaki zgłaszane jest zapotrzebowanie. Jego część powoli przestaje funkcjonować w gospodarce. W zamian powstają jednak nowe produkty, bardziej zaawansowane zarówno technicznie, jak i materiałowo, co prowadzi do zwiększenia funkcjonalności wytwarzanych wyrobów.
Rośnie presja na podwyżki płac
„Wysoki nacisk kładziony jest na produkty wytworzone z materiałów pochodzących z recyklingu. Portfolio opakowań oraz folii wytwarzanych z recyklatów ulega stałemu zwiększaniu, a nasi odbiorcy coraz częściej zgłaszają zapotrzebowanie na tego rodzaju wyroby” – informuje Krzysztof Gromkowski, prezes KGL-u, w komentarzu do raportu za I połowę tego roku.
Czytaj więcej
Mimo trudnej sytuacji w branży, zwłaszcza pod względem popytu, spółka zakłada wzrost produkcji i sprzedaży folii i opakowań dla rynku spożywczego.
Przyznaje, że spółka w dalszym ciągu obserwuje trudności z pozyskaniem wykwalifikowanych pracowników. To m.in. zwiększa presję na podwyżki płac. Kwestie pracownicze związane z pozyskaniem odpowiednich specjalistów mogą być również dużym wyzwaniem w kolejnych latach.