Infrastruktura KGHM jest zabezpieczona. Wiceprezes: wszystkie zakłady pracują bez zakłóceń

Infrastruktura KGHM jest zabezpieczona w związku z sytuacją powodziową, zakłady pracują bez zakłóceń - poinformował wiceprezes KGHM Piotr Krzyżewski. Jak podano, obecnie nie ma zagrożenia dla ciągu produkcyjnego w żadnym z oddziałów KGHM.

Publikacja: 16.09.2024 14:41

Dynamiczna sytuacja powodziowa. Wezbrana rzeka Odra we Wrocławiu

Dynamiczna sytuacja powodziowa. Wezbrana rzeka Odra we Wrocławiu

Foto: PAP/Krzysztof Cesarz

ula

"Nasza infrastruktura jest zabezpieczona, działamy bez zburzeń zarówno na poziomie hutniczym, jak i wydobywczym. Jedynie infrastruktura zgromadzona przy wodzie, czyli głównie kolektory, które są obecnie zabezpieczane, mogą ulec ewentualnie jakimś uszczerbkom, ale nie wpłynie to na tok produkcji" - powiedział wiceprezes KGHM.

W poniedziałek miał miejsce uroczysty debiut obligacji spółki na rynku Catalyst.

Czytaj więcej

Brak prądu i zalane elektrownie wodne. Tauron walczy ze skutkami powodzi

Wiceprezes KGHM poinformował, że spółka włączyła się już w pomoc poszkodowanym w powodzi, dostarczyła m.in. piasek, wodę i żywność.

Legnicka huta już w sobotę przekazała 40 ton piasku, worki i sprzęt do ich transportu. We wszystkich oddziałach pracowniczy wolontariat zbiera też artykuły pierwszej pomocy dla powodzian. Do mieszkańców powiatu kłodzkiego i pomagających im służb trafi butelkowana woda – informuje lokalny portal lubin.pl.

Czytaj więcej

Tusk: jaka pomoc finansowa dla powodzian

KGHM uspokaja - Żelazny Most jest bezpieczny

Koncern KGHM poinformował w komunikacie prasowym, że funkcjonowanie Obiektu Unieszkodliwiania Odpadów Wydobywczych Żelazny Most, który znajduje się między miejscowościami Rudna, Polkowice, Lubin w Legnicko-Głogowskim Okręgu Miedziowym, jest nieprzerwanie monitorowane. Poziom wody w zbiorniku jest bezpieczny i poniżej wielkości, które oznaczałaby jakiekolwiek ryzyko awarii.

We wszystkich zakładach KGHM, znajdujących się w sąsiedztwie rzek, powołane zostały sztaby bezpieczeństwa, które zajmują się analizowaniem warunków, a także są w kontakcie z lokalnymi samorządami oraz służbami odpowiedzialnymi za sytuację powodziową na regionie.

Surowce i paliwa
Mniej gazu po fuzji Orlenu z Lotosem i PGNiG
Materiał Promocyjny
Samodzielne prowadzenie księgowości z Małą Księgowością
Surowce i paliwa
Obecny i były zarząd Orlenu oskarżają się nawzajem
Surowce i paliwa
JSW szuka optymalizacji kosztów. Bogdanka może pomóc
Surowce i paliwa
Praca w kopalniach coraz mniej efektywna. Zyski górnictwa zamieniły się w straty
Surowce i paliwa
Zarząd JSW prowadzi rozmowy o kosztach pracowniczych
Surowce i paliwa
Orlen rezygnuje z marki PGNiG w biznesie wydobywczym