Oprócz spółek zależnych Kulczyk Oil i KI, konsorcjum Neconde obejmuje następujące podmioty: Grupa NestOil (jedna z czołowych krajowych grup naftowo-gazowych w Nigerii), Aries E&P Company Limited (podmiot należący do nigeryjskiego koncernu Yinka Folawiyo), VP Global (podmiot reprezentujący interesy społeczności lokalnej utworzony przez fachowców branży naftowo-gazowej wcześnie zaangażowanych w zagospodarowanie złóż na obszarze Licencji 42).
Licencja OML 42 zajmująca obszar 814 km kw. w Nigerii, w rejonie Delty Nigru, stanowi przedmiot dzierżawy od 1962 r. Ważność aktualnej licencji wygaśnie w 2019 r. Wstępną produkcję rozpoczęto w 1969 r.
"Produkcja, głównie ropy naftowej, była prowadzona do połowy 2005 r., kiedy to została wstrzymana ze względów bezpieczeństwa w rejonie Delty Nigru. Produkcja z licencji OML 42 (w roku 2004, ostatnim pełnym roku kalendarzowym, w którym trwało wydobycie), utrzymywała się na poziomie ponad 50 tys. baryłek ropy dziennie (bopd) i ponad 80 mln stóp sześciennych dziennie (MMcf/d) gazu ziemnego" - napisano także w komunikacie.
RPS Energy oszacowała, że pozostały, zdatny do wydobycia potencjał rezerw ropy na licencji OML 42 przypadający na 45 proc. udział Neconde wynosi: w kategorii RPS low estimate - netto Neconde (45%): 57,3 mln baryłek, netto KOV (9%): 11,5 mln baryłek; w kategorii RPS best estimate - netto Neconde (45%): 126 mln baryłek, netto KOV (9%): 25,2 mln baryłek; w kategorii RPS high estimate - netto Neconde (45%): 232 mln baryłek, netto KOV (9%): 46,4 mln baryłek.
"KOV uważa, że te oszacowania są ostrożne, ponieważ nie uwzględniają znacznych ilości gazu i powiązanych cieczy występujących na obecnych polach, tak samo, jak nie uwzględniają znaczącej liczby niewywierconych obiektów i potencjalnych terenów poszukiwawczych, które zostały określone na terenie Licencji 42" - podkreśla spółka.
Obecnie na terenie licencji OML 42 trwa wydobycie na poziomie około 20 tys. baryłek ropy dziennie z jednego, z pięciu historycznie produkcyjnych pól, które ostatnio zostało reaktywowane.