PGNiG bliżej modernizacji Elektrociepłowni Żerań

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA (PGNiG) zdobyło decyzję środowiskową potrzebną do wybudowania w swojej elektrociepłowni bloku gazowego na warszawskim Żeraniu, który ma zastąpić stary blok gazowy, powiedziała we wtorek prezes PGNiG.

Aktualizacja: 15.02.2017 04:22 Publikacja: 19.03.2013 15:17

Nowy blok ma mieć moc 400 megawatów, tak samo jak pochodzący z lat 60-tych zeszłego stulecia obecny blok węglowy. Produkcja z nowego bloku ma ruszyć w 2017 roku.

"Mamy decyzję środowiskową i warunki zabudowy. Złożyliśmy wniosek o warunki przyłączenia - zakładamy, że ich pozyskanie nastąpi w maju.

Złożyliśmy też wniosek o przyłączenie do sieci gazowej w 2017 roku" - powiedziała Grażyna Piotrowska-Oliwa.

Elektrociepłownia na warszawskim Żeraniu, obok podobnej na warszawskich Siekierkach, to główne aktywa przejęte przed ponad rokiem od szwedzkiego Vattenfalla za trzy miliardy złotych.

To ruch PGNiG by zdywersyfikować działalność tworząc multienergetyczny koncern - obok gazu oferujący swoim klientom także prąd.

Projekt elektrowni na gaz PGNiG realizuje wspólnie z Tauronem Polską Energią w Stalowej Woli. Budowa już ruszyła, a blok - o mocy 430 megawatów - ma ruszyć w połowie 2015 roku.

Na wstępnym etapie przygotowań jest inne, wspólne przedsięwzięcie Tauronu i PGNiG. To podobnej wielkości blok zasilany gazem w należącej do Tauronu Elektrowni Łagisza na Górnym Śląsku.

Surowce i paliwa
Nowa instalacja Orlenu na Litwie powstaje w bólach
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Surowce i paliwa
KGHM o wydobyciu soli w okolicach Pucka zdecyduje w przyszłym roku
Surowce i paliwa
Rząd przyjął projekt nowelizacji ustawy o zapasach gazu
Surowce i paliwa
Orlen ruszył z wiosenną promocją na stacjach paliw
Surowce i paliwa
Firmy szykują się na różne scenariusze
Surowce i paliwa
Mała rewolucja w Bogdance. Kopalnia otwiera się na przemysł i energetykę