Aktualizacja: 10.01.2020 09:08 Publikacja: 10.01.2020 09:08
Foto: TV.RP.PL
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.tv
Już we wtorek 28 stycznia od godz. 12.00, na stronach parkiet.com i rp.pl, specjalny program na żywo: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”. Z ekspertami poszukamy odpowiedzi na najważniejsze polityczne, gospodarcze, rynkowe i finansowe pytania.
Co - po słabszym pod względem sprzedaży mieszkań 2024 r. - przyniesie kolejny rok? Kto kupuje mieszkania? Czy rośnie presja na obniżanie cen? Czy rozbudowa oferty nie była za agresywna? A może to rok okazji inwestycyjnych dla deweloperów? Nie tylko o tym porozmawiamy ze Zbigniewem Juroszkiem, prezesem Atalu.
WIG20 od początku roku zyskał już na wartości 7 proc. Z kolei S&P 500 urósł około 3 proc., a DAX ponad 6,5 proc. Wyniki te mogą napawać optymizmem. Ale czy słusznie? Zastanowimy się nad tym w środowym programie Prosto z Parkietu. Start rozmowy o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Daniel Kostecki, analityk firmy CMC Markets. Naszego gościa zapytamy także o:
Piotr Kuczyński, analityk rynków finansowych w Domu Inwestycyjnym Xelion, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Elektromobilność to dzisiaj już nie jest pytanie „, czy”, tylko „jak”. Jaki samochód wybrać? O jakiej mocy? Z jak dużą baterią? Wreszcie, z jaką ładowarką?
Mirbud konsekwentnie realizuje strategię wejścia na rynek infrastruktury kolejowej. Tuż przed świętami przejął kielecki Transkol. Portfel zamówień spuchł do aż 8 mld zł – głównie dzięki zleceniom drogowym.
Filip Granek, współzałożyciel i prezes spółki XTPL, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
Inwestowanie w nieruchomości to jedna z najpopularniejszych strategii budowania majątku. Daje możliwość osiągania regularnych dochodów, a jednocześnie pozwala na zabezpieczenie kapitału. Początkującym inwestorom rynek może wydawać się skomplikowany, ale dobrze zaplanowane działania i analiza rynku znacząco zwiększają szansę na sukces. W tym artykule przedstawiamy kluczowe aspekty, które warto uwzględnić na początku swojej drogi inwestycyjnej.
Deweloperzy przyzwyczaili się, że sprzedawali mieszkania na wczesnym etapie budowy. Teraz to się przesuwa i oznacza większe koszty. Zainwestowaliśmy w dużą ofertę i liczymy, że tym wygramy, kiedy koniunktura wróci – mówi Zbigniew Juroszek, prezes Atalu.
Donald Trump rozpoczął urzędowanie z przytupem, realizując część swoich zapowiedzi. Inwestorzy na razie się tym nie przejmują, być może dlatego, że decyzje prezydenta nie dotyczą bezpośrednio gospodarki. Indeksy biją rekordy lub są blisko nich.
Piątkowe notowania na rynku Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyły się zwyżkami najważniejszych indeksów. WIG20 zyskał 0,66 procent przy 984 milionów złotych obrotu, gdy indeks szerokiego rynku WIG wzrósł o 0,70 procent przy aktywności większej niż 1,21 miliarda złotych.
Europejskie indeksy kończą tydzień mieszaną sesją. Na poszczególnych rynkach widać z jednej strony wciąż utrzymujący się optymizm, z drugiej natomiast presję realizacji zysków wobec mocnego całego tygodnia.
WIG20 od początku roku zyskał na wartości już ponad 8 proc. Poziom 2400 pkt jest na wyciągnięcie ręki giełdowych byków.
Ten tydzień na rynkach przyniósł wyraźne umocnienie złotego zarówno względem euro, dolara, jak i franka. Czy w kolejnym będzie podobnie?
Mający obecnie miejsce proces wdrożenia dyrektywy Women on Boards, której celem jest zapewnienie bardziej zrównoważonej reprezentacji kobiet i mężczyzn we władzach firm, budzi wiele emocji.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas