Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.11.2013 15:00 Publikacja: 18.11.2013 15:00
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała
Listopad upływa jak na razie pod znakiem korekty notowań. W minionym tygodniu czołowe indeksy warszawskiej giełdy pogłębiły krótkoterminowe dołki, ale dobra piątkowa sesja zakończona silnymi zwyżkami daje nadzieje, że ruch korekcyjny dobiega powoli końca. Indeks szerokiego rynku WIG ustanowił w środę minimum tygodnia na poziomie 52 554 pkt. Mimo przeceny wciąż nie został osiągnięty potencjalny zasięg fali korekcyjnej 51 859 pkt, więc trwający ruch nie stanowi żadnego zagrożenia dla długoterminowego układu hossy. Przebieg notowań minionego tygodnia niesie jednak nadzieje, że „techniczna zadyszka" jest już na finiszu. Do takich wniosków skłania zachowanie wolumenu. Podczas spadkowych sesji we wtorek i środę liczba akcji, które zmieniły właściciela, stopniowo malała, by zacząć rosnąć w czwartek i piątek, gdy WIG świecił zielonym kolorem. Wygląda więc na to, że inwestorzy wracają na rynek i można oczekiwać lepszej drugiej połowy listopada.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Zarząd Sanok RC spodziewa się zmniejszenia znaczenia motoryzacji w wynikach grupy. Planuje inwestycje w bardziej rozwojowe obszary działalności grupy, w tym kolejne akwizycje.
Wyniki kwartalne Sanok Rubber Company wypadły nieco lepiej niż zakładano.
Zarząd giełdowego producenta wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu nie wyklucza dalszych dezinwestycji.
Do rozdysponowania wśród akcjonariuszy w formie dywidendy tylko w samym wrześniu pozostało jeszcze około 9,3 mld zł. Które spółki z warszawskiego parkietu mają w planach sowite wypłaty ?
Mając na uwadze spowolnienie i niepewne perspektywy branży motoryzacyjnej, zarząd przemysłowej grupy stawia na dywersyfikację portfela produktów i odbiorców.
Wyniki kwartalne Sanok RC nie zachwyciły inwestorów. W odpowiedzi, w trakcie piątkowej, akcje spółki zniżkowały nawet o blisko 4 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas