Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 18.11.2013 15:00 Publikacja: 18.11.2013 15:00
Foto: Archiwum
MIT, czyli groszówka z technicznym potencjałem.
Przedstawiciel branży telekomunikacyjnej podnosi się po długoterminowej bessie, która trwała od grudnia 2009 r. do kwietnia 2013 r. i obniżyła cenę akcji z 1,9 zł do 27 gr. Od sześciu miesięcy kurs pnie się w górę. W minionym tygodniu cena przebiła się przez poprzedni szczyt trendu 58 gr i w porywach dotarła do 68 gr. Średnie kroczące z 15 i 50 sesji skierowane są ku górze i nawet średnia długoterminowa (200 sesji) zdołała wygiąć się na północ. Mało tego, przewagę byków na rynku sygnalizuje wskaźnik ruchu kierunkowego – linia +DI przebiła od dołu -DI, a ADX rośnie. Najbliższą strefę wsparcia wyznaczają poziomy 58 i 50 gr. Na gruncie analizy technicznej można oczekiwać, że ruch wzrostowy będzie kontynuowany. Inwestując jednak w MIT, trzeba mieć świadomość podwyższonego ryzyka – akcje spółki mają groszową wycenę, więc z pozoru niewielkie spadki kursu będą siać spustoszenie w wartości portfela. Jeśli już ktoś zdecyduje się na kupno, to powinien angażować w papiery tej spółki niewielką część posiadanego kapitału.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Zarząd Sanok RC spodziewa się zmniejszenia znaczenia motoryzacji w wynikach grupy. Planuje inwestycje w bardziej rozwojowe obszary działalności grupy, w tym kolejne akwizycje.
Wyniki kwartalne Sanok Rubber Company wypadły nieco lepiej niż zakładano.
Zarząd giełdowego producenta wielkogabarytowych konstrukcji stalowych, maszyn i urządzeń dla przemysłu nie wyklucza dalszych dezinwestycji.
Do rozdysponowania wśród akcjonariuszy w formie dywidendy tylko w samym wrześniu pozostało jeszcze około 9,3 mld zł. Które spółki z warszawskiego parkietu mają w planach sowite wypłaty ?
Mając na uwadze spowolnienie i niepewne perspektywy branży motoryzacyjnej, zarząd przemysłowej grupy stawia na dywersyfikację portfela produktów i odbiorców.
Wyniki kwartalne Sanok RC nie zachwyciły inwestorów. W odpowiedzi, w trakcie piątkowej, akcje spółki zniżkowały nawet o blisko 4 proc.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas