Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 15.02.2017 07:14 Publikacja: 20.02.2013 12:29
Foto: PARKIET
Uczciwie ostrzega pani inwestorów, że Turcja w tym roku już nie da tyle zarobić – dlaczego?
„Ostrzega" to chyba zbyt mocne słowo, chodzi raczej o studzenie nadmiernego entuzjazmu. Rynek turecki w zeszłym roku z jednej strony nadganiał to, co stracił w 2011 r., a z drugiej został nagrodzony przez inwestorów za stabilność gospodarki i przyznany przez Fitcha rating inwestycyjny. W długim terminie wzrosty na giełdach powinny opierać się na wzroście wyników spółek. Dla Turcji oznacza to kilkanaście procent rocznie, na pewno nie kilkadziesiąt. To nadal bardzo atrakcyjnie na tle regionu – dla porównania, wg obecnych prognoz analityków oczekiwany wzrost zysków spółek w latach 2013-2014 w Turcji to ponad 10 proc. rocznie, dla Polski zaledwie 3 proc. Oczywiście, jeżeli apetyt na ryzyko gwałtownie wzrośnie na całym świecie i spółki będą wyceniane na poziomie C/Z rzędu 20, to w Turcji zapewne stanie się podobnie, jednak nie spodziewamy się tego. Głębszej korekty zresztą też raczej nie. Dotychczasowa dynamika cen akcji jest dość wysoka, ale naturalna dla tureckiego rynku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Otwierając się na zagraniczne giełdy, inwestorzy przede wszystkim zyskują więcej możliwości zarabiania i dywersyfikacji inwestycji. Na które branże i spółki z rynków rozwiniętych warto postawić ?
Rok 2024 r. był dla naszego zespołu czasem rozwoju. Chcielibyśmy, aby 2025 r. pod tym względem nie był gorszy – mówi Mateusz Choromański, szef najlepszego zespołu maklerów instytucjonalnych z Santander BM.
+16 proc. – to hipotetyczny wynik portfela edukacyjnego złożonego z trzech klas aktywów w ubiegłym roku. Na dłuższą metę ta przykładowa, prosta strategia inwestycyjna pozwoliłaby uzyskać stopy zwrotu konkurujące z akcjami i złotem, przy zmienności bliższej raczej obligacjom.
Bez względu na charakter obsługiwanych podmiotów rola maklera znacząco w najbliższych latach się nie zmieni – mówi Marcin Borciuch z BM PKO BP, najlepszy makler instytucjonalny na naszym rynku.
Łatwy w obsłudze, bezpieczny, uniwersalny. Taki powinien być dobry program księgowy i tym właśnie charakteryzuje się Mała Księgowość. Od wystawiania faktur, przez rozliczanie podatków i składek, po zarządzanie magazynem – wszystkie te zadania znacznie ułatwia nasz program.
Zarządzający po raz kolejny wybrali najlepszych maklerów i zespoły instytucjonalne. W tej edycji rankingu „Parkietu” w głosowaniu udział wzięły 53 zespoły.
Spółki od dekad dzielące się z akcjonariuszami zyskiem charakteryzują się mniejszą zmiennością w porównaniu z szerokim rynkiem i lepiej zachowywały się w czasie rynkowych perturbacji.
BZ WBK TFI zmieniło nazwę na Santander Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych. Zmieniły się również nazwy funduszy.
28 maja BZ WBK TFI utworzy subfundusz akcyjny poświęcony w całości rynkowi tureckiemu. Tym samym zmieni się polityka inwestycyjna towarzystwa.
Pierwszy kwartał przyniósł realizację optymistycznego scenariusza BZ WBK TFI na ten rok. Zarządzający zwracają uwagę, że jego kontynuacja stoi jednak pod znakiem zapytania.
Po połączeniu BZ WBK i Kredyt Banku powstanie trzeci pod względem wielkości gracz na rynku, z blisko 10-procentowym udziałem w kluczowych segmentach. Sieć placówek, licząca prawie 900 oddziałów, będzie łakomym kąskiem dla TFI, ubezpieczycieli czy domów maklerskich. Eksperci są zdania, że instytucje finansowe dotychczas związane z obiema grupami nie przeżyją jednak rewolucji
Ubiegłoroczny lider sprzedaży na rynku funduszy ma apetyt na więcej – BZ WBK TFI liczy na podwojenie wartości sprzedaży netto w 2013 r.. Oznaczałoby to przewagę wpłat nad wypłatami funduszy rzędu 2,2 mld zł.
Zaplanowany na 30 kwietnia wykup certyfikatów funduszu nieruchomości BZ WBK TFI nie odbędzie się. To dobra informacja dla poszukujących okazji na tym rynku.
Pierwszy w Polsce fundusz nieruchomości rozpoczyna wykup certyfikatów. Do końca tego roku miał sprzedać cały portfel aktywów. Do tej pory sprzedał 11 z 23 nieruchomości.
Pierwszy w Polsce fundusz nieruchomości rozpoczyna wykup certyfikatów. Do końca roku miał sprzedać cały portfel aktywów. Do tej pory pozbył się 11 z 23 obiektów.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas