Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.02.2020 14:04 Publikacja: 14.02.2020 14:04
4 zdjęcia
ZobaczTo bardzo rzadki, dwudrzwiowy sedan.
Foto: Lamus Antykwariaty Warszawskie
Granada była modelem z europejskiej gamy Forda. Produkowano go w latach 1972–1985, w czterech wersjach nadwoziowych, jako: dwudrzwiowe coupé, pięciodrzwiowe kombi (Turnier) i dwu- lub czterodrzwiowy sedan. To samochód ważny dla swojej marki. Zespół napędowy (silnik i skrzynia biegów) nie był może najnowszy, ponieważ pochodził z Taunusa, a więc jego konstrukcja wywodziła się z lat 60. Jednak już znakomite, skonstruowane specjalnie dla Granady, zawieszenie miało świetną opinię. Zapewniało spory komfort. Pod tym względem Ford nie ustępował teoretycznie lepszym konkurentom, m.in. marek BMW i Mercedes. Docenili to jurorzy prestiżowego plebiscytu na Europejski Samochód Roku 1978. Ford Granada zajął wówczas trzecie miejsce.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Porsche i Mercedes są jednymi z najbardziej dotkniętych, ponieważ wydaje się, że istnieje znaczna różnica między ich sprzedażą w USA a produkcją w USA. BMW radzi sobie lepiej - prawdopodobnie dlatego, że produkuje już około 18 proc. swoich samochodów w USA.
Ubiegły rok okazał się udany dla producenta aut.
Przychody Forda oraz GM spadły w III kw. o odpowiednio 5 proc. i 25 proc. względem analogicznego okresu 2020 r.
Producent aut Ford Motor zapowiedział, że każdy, kto zakupił pojazd po 30 września 2019 r. i jednocześnie stracił pracę, może go zwrócić.
Retro jest w cenie. Ford Galaxie 500 Fastback z 1968 r. to owoc epoki niezwykłej w amerykańskiej historii. Z jednej strony pełnej zmian i niepokojów społecznych, z drugiej wspaniałego rozkwitu kultury i kontrkultury. Jakże symboliczny jest fakt, że ten wóz trafił do Polski z Woodstock.
Ford nie zamierza przenosić produkcji Focusów do Stanów Zjednoczonych z Chin mimo zapewnień Donalda Trumpa, że jego cła na import z Chin oznaczają, iż model Focus Active może być wytwarzany w Ameryce.
Tesla, istniejący od zaledwie kilkunastu lat producent elektrycznych samochodów, wyprzedził Forda pod względem kapitalizacji rynkowej. Wartość tej firmy rośnie, bo inwestorzy liczą na to, co przyjdzie po erze tradycyjnych silników spalinowych.
Wszystkie nowe auta, które producenci pokazują w Detroit dowodzą, że jest jedna tendencja: samochody mają być oszczędniejsze. Obojętne, czy są elektryczne, benzynowe, hybrydy, czy też diesle. Bo i świat po kryzysie zrobił się oszczędniejszy
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas