Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 09.02.2018 04:08 Publikacja: 09.02.2018 04:08
– Jesteśmy po ciekawych spotkaniach m.in. z Grupą MedBridge Healthcare, która zarządza 140 centrami diagnostycznymi (szpitale i kliniki snu) w USA. Było to spotkanie wprowadzające i służące zapoznaniu z urządzaniem. Zostaliśmy zaproszeni do zaprezentowania naszego urządzenia w jednym z wiodących szpitali i zarazem dużym ośrodku naukowym oraz badawczym – mówi Jacek Gnich, prezes Infoscana. – Liczymy, że w najbliższym czasie uda nam się rozpocząć z MedBridge pierwsze wdrożenia pilotażowe. Obecnie MED Recorder jest testowany w dwóch mniejszych amerykańskich klinikach snu. Współpraca przebiega dobrze. Pilotaże pozwalają zweryfikować model zarówno od strony technologicznej, jak i współpracy operacyjnej – dodaje. Zaznacza, że kwoty refundacyjne przy podstawowym badaniu bezdechu w USA wynoszą 170 USD w przypadku refundacji z państwowego ubezpieczenia. Ubezpieczenia prywatne oferują za badanie 250–400 USD. – Z potencjalnymi partnerami rozmawiamy o tym, że do Infoscanu trafiałoby około 120 USD z każdego wykonanego badania naszym urządzeniem. Po odliczeniu kosztów związanych z samym badaniem do spółki za każde wykonane badanie będzie trafiało 40–50 USD – ujawnia. Zarząd oczekuje na rejestrację systemu przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA). – Odpowiedzieliśmy na wszystkie wątpliwości, zastrzeżenia i pytania FDA. Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami spodziewamy się rejestracji MED Recorder do końca marca tego roku – zapewnia Gnich.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Działania spółki mające na celu poprawę rentowności jej podstawowego biznesu zaczynają przynosić pozytywne efekty.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Średnia cena docelowa z rekomendacji dla tegorocznego debiutanta implikuje 21-proc. pole do zwyżki. Motorem napędowym dla biznesu są rozwój organiczny i przejęcia. Najnowsza inwestycja wpisuje się w ten scenariusz.
Tegoroczny debiutant kupił za 23 mln zł pakiet większościowy firmy Eurodiagnostic, zajmującej się badaniami obrazowymi. To segment, na który Diagnostyka ma duży apetyt.
Podczas poniedziałkowej sesji akcje biotechnologicznej spółki zanurkowały o ponad 17 proc. Kurs pogrążyły najnowsze wieści ze spółki.
Naszym celem jest osiągnięcie pozycji jednego z regionalnych liderów branży. Z pewnością zadbamy o to, by w oczach inwestorów nie stać się „nudną” firmą z sektora med-tech. Zapowiedziane rozdzielenie działalności Synektika do niezależnych spółek pozwoli inwestorom na odrębną, rzetelną wycenę, uwzględniającą potencjał każdej z nich. Sądzę, że w konsekwencji będzie to prowadzić do zwiększenia wartości obu spółek – mówi Cezary Kozanecki, prezes Synektika, laureat nagrody „Parkietu” Byki i Niedźwiedzie 2025 w kategorii prezes roku.
Wyniki kwartalne Neuki nie sprostały oczekiwaniom rynku. W godzinach przedpołudniowych czwartkowej sesji akcje spółki traciły nawet blisko 6 proc.
Spółka prowadząca sieć parków miniatur zadebiutowała we wtorek na NewConnect. Zapowiada rozwój biznesu. Chce wypłacać dywidendę.
Grupa nadal zamierza rozwijać działalność zarówno w ujęciu geograficznym, jak i produktowym. W tym roku chce m.in. zakończyć na Węgrzech inwestycję w nowy zakład produkujący wełnę szklaną.
W razie sukcesu buy backu prezes Mariusz Książek będzie mieć ponad 88 proc. akcji. To rodzi pytania o przyszłość firmy na parkiecie.
Koncern dąży do pozyskania kontrahentów, którzy zapewnią grupie alternatywne dostawy gazu ziemnego i amoniaku. Celem jest istotne obniżenie dotychczasowych kosztów związanych z ich zakupami.
– Decydując się na zawieszenie notowań, podjęliśmy świadomą decyzję minimalizującą ryzyka, która też została dobrze zakomunikowana rynkowi – przekonuje Tomasz Bardziłowski, prezes GPW.
W pierwszych trzech miesiącach 2025 r. wskazania analityków przyniosły dwucyfrową stopę zwrotu, ale nie udało im się wygrać z rynkiem. Drugi kwartał zaczął się od mocnej przeceny na giełdach. Na które firmy teraz warto postawić?
Spółka nie może narzekać na brak kontraktów. Perspektywa wzrostu nakładów na obronność stwarza jej korzystne warunki do podtrzymania pozytywnego trendu w wynikach.
Akcjonariusze giełdowej spółki Benefit Systems zdecydowali o emisji akcji. Przy obecnym kursie walorów wartość oferty sięga 800 mln zł. Środki zostaną przeznaczone na przejęcie tureckiej Grupy MAC za łącznie ponad 420 mln USD.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas