- Przez najbliższe trzy lata będziemy opierać rozwój Infoscanu na dwóch filarach. Pierwszy to rozwój sprzedaży, a co za tym idzie dalsza ekspansja na rynkach zagranicznych. Drugi to rozwój naszych produktów, związany z wprowadzeniem na rynek nowej wersji Rejestratora MED, który oprócz unowocześnionych konfiguracji do diagnostyki ZOPS będzie zawierał też nowe moduły pozwalające na wykonywanie badań typu holter EKG w warunkach domowych. Aktualnie na rynku nie ma takiego rozwiązania, a zapotrzebowanie jest ogromne. Dlatego uważamy, że nowe urządzenie może osiągnąć duży sukces – komentuje Piotr Sobiś, prezes Infoscanu.
Do 2022 r. spółka zamierza przekształcić się z firmy telemedycznej w spółkę technologiczno-medyczną oferującą kompleksową opiekę nad pacjentem w trakcie pełnego procesu diagnostyki oraz leczenia. W tej transformacji ważnym ogniwem ma być oprogramowanie Osascan, infrastruktura niezbędna do przeprowadzenia opisu badań, a także rozwiązań systemowych dla klientów zewnętrznych. System będzie rozwijany w ramach obecnej spółki zależnej Cardio.link, która zmieni nazwę na SoftScan.
Infoscan ułatwi również zewnętrznym podmiotom medycznym dostęp do finansowania dzięki współpracy z mLeasing. Planowany jest też start kampanii społecznej „Zbadaj się sam".
Plany rozwoju zakładają dalszą ekspansję zagraniczną Infoscanu. Aktualnie spółka ma nawiązaną współpracę z dystrybutorami z Hiszpani, Francji, Iranu oraz z Singapuru (umowa obejmuje także Malezję, Filipiny, Indonezje). W zeszłym roku Infoscan podpisał listy intencyjne z podmiotami działającymi na rynkach bułgarskim i ukraińskim. Wśród perspektywicznych rynków, na których działalność planuje rozpocząć firma telemedyczna znajdują się m.in. Chiny, Rosja, Meksyk, Norwegia, Szwecja oraz Wietnam. Spółka planuje także wznowić proces certyfikacji FDA, a następnie wejść ze swoją usługą na rynek amerykański.
Na początku czwartkowej sesji walor Infoscanu drożał o ponad 6 proc., do 2 zł. Kapitalizacja przekroczyła 9,3 mln zł.