Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 30.10.2015 06:25 Publikacja: 30.10.2015 05:00
Różne emocje mogą towarzyszyć inwestowaniu. Od nadmiernej euforii po całkowite rozczarowanie.
Foto: Archiwum
Tydzień temu pisaliśmy o tym, jakie pułapki behawioralne czyhają na inwestorów stosujących analizę techniczną. Zwracaliśmy uwagę, że następstwem bezkrytycznego ufania wykresom mogą być straty finansowe, a niekiedy nawet uzależnienie. Warto jednak dodać, że podatność na psychologiczne błędy nie jest wyłączną domeną techników. Eksperci od finansów behawioralnych dowodzą, że analiza fundamentalna też ma swoje słabe strony. Warto je poznać, zanim za bardzo zaufamy rekomendacjom i prognozom znanych analityków.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas