Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 05.08.2016 06:06 Publikacja: 05.08.2016 06:00
Powyższy obrazek pokazuje fragment kodu skryptu do składania zleceń. Widzimy tu zarówno wykorzystanie funkcji (m.in. opisywana w tekście OrderSend()), jak i instrukcji warunkowych i pętli. Dla odróżnienia od innych elementów funkcje wbudowane są podświetlane na fioletowo. Inne kolory posiadają też poszczególne parametry funkcji. Aby dowiedzieć się, co kryje się pod tymi nazwami (o ile nie są tworem autora kodu), wystarczy zaznaczyć cały wyraz i kliknąć F1. Wówczas otworzy się okno pomocy z dokładnym wyjaśnieniem.
Foto: GG Parkiet
Kontynuujemy cykl poświęcony podstawom języka programowania MQL. Tematem dzisiejszego odcinka będą funkcje, czyli zestawy instrukcji do wykonania, które można wywołać jednym krótkim poleceniem. Funkcje znacznie ułatwiają pracę i skracają długość kodu.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Blady strach w związku z wprowadzeniem ceł ustąpił miejsca euforii po ich zawieszeniu. Jak długo inwestorzy i same przedsiębiorstwa będą w stanie w tych warunkach wytrzymać? Trudno powiedzieć. Szkody wywołane polityką Trumpa już są realne.
Dlaczego Grupa PZU powinna się przekształcić w Holding PZU, co dalej z Alior Bankiem i Bankiem Pekao, co stanie się z Link4, po co ubezpieczycielowi Armatura, jaka będzie dywidenda, a także czy pojawi się nowa strategia – o tym wszystkim mówi „Rzeczpospolitej” i „Parkietowi” Andrzej Klesyk, prezes PZU.
Dywidendy na poziomie 50-75 proc. zysku, utrzymanie rentowności powyżej 18 proc., zdobycie 1,4 mln młodych klientów – to główne cele jaki stawia przed sobą Bank Pekao na lata 2025-2027.
Bank chce w większym stopniu wspierać obronność i konkurencyjność naszej gospodarki. Przymierza się do finansowania elektrowni atomowych.
Przecena akcji gdańskiej grupy odzieżowej po publikacji wyników i planu na kolejne trzy lata była przesadzona – uważają specjaliści z Wood&Company i Santander BM.
Akcje spółki taniały mimo niewielkiego wzrostu zysków i rentowności notowanych w ubiegłym roku. W tym roku zarząd liczy się z kontynuacją negatywnych trendów. Jednocześnie skupia się na realizacji kluczowych celów strategicznych.
Wkrótce koncern powinien przedstawić długoterminowy plan rozwoju, być może nawet z perspektywą do 2055 r. Priorytetem jest zagwarantowanie grupie perspektywicznych i stabilnych warunków wydobycia, wzbogacania i hutnictwa miedzi i srebra.
Dzięki planowanemu wzrostowi EBIDTA oraz zrealizowanemu obniżeniu zadłużenia, transfer do akcjonariuszy w najbliższych latach mocno wzrośnie. Czy będzie to paliwem do dalszego wzrostu wyceny na giełdzie?
Przy okazji publikacji wyników za 2024 r., Polenergia poinformowała także o założeniach nowej strategii spółki do 2030 r. W jej efekcie Polenergia ma zanotować ponad dwukrotny wzrost EBITDA i blisko 1 GW mocy więcej do 2030 r.. Morska energetyka ma być głównym celem spółki co jest zresztą konsekwencją największych nakładów inwestycyjnych. Finalnej decyzji inwestycyjnej dla dwóch farm offshore jednak jeszcze nie ma.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas