Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 20.04.2022 14:40 Publikacja: 20.04.2022 14:40
Foto: AFP
Cała pierwsza dziesiątka sektora kosmetycznego na świecie, na czele z liderem tego rynku, francuskim koncernem L'Oreal (kolejne dwa miejsca zajmują brytyjski Unilever i wywodzący się z USA Procter&Gamble) to znane spółki giełdowe. Zachodni inwestorzy chcący zarabiać na rynku urody – który rozwija się może bez fajerwerków, ale stabilnie (z wyjątkiem roku pandemii) – mają więc duży wybór spółek z branżowej czołówki. Takiego komfortu nie ma na warszawskiej giełdzie, na której na próżno by szukać wzrostowych firm o znaczącej pozycji na rodzimym rynku urody.A ten, według opublikowanych niedawno optymistycznej prognozy firmy badawczej PMR, ma urosnąć w tym roku o ponad 6 proc. do 27,7 mld złotych. Najwięcej od 2009 r.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Nowy program lojalnościowy dla szyldów CCC już działa. Zmiany w systemach IT dotknęły część klientów. Spółka wskazuje na dostawcę.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
Kurs dość dynamicznie odbija od potwierdzonej linii trendu spadkowego, wzbijając się już ponad średnią pięćdziesięciosesyjną.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Jakie będą kolejne miesiące?
W połowie wtorkowej sesji notowania handlowej grupy zwyżkują o blisko 4 proc., zbliżając się do 17 zł. To drugi dzień wyraźnego umocnienia.
Dystrybutor IT w marcu zwiększył przychody o 9 proc. Był to najlepszy marzec w historii spółki. Jakie będą kolejne miesiące?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas