Anita Błaszczak

Anita Błaszczak

Absolwentka Iberystyki i dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Redaktor sekcji "Kariera i Biznes".

Trudny czerwiec w polskim przemyśle

Spowolnienie za Odrą ciąży zakładom przemysłowym w Polsce, co potwierdził czerwcowy wskaźnik PMI.

Anna Cieślak-Wróblewska laureatką Nagrody Dziennikarskiej im. Mariana Krzaka

Związek Banków Polskich docenił „umiejętne i rzetelne prezentowanie problematyki bankowości, finansów i gospodarki w sposób przystępny dla czytelników” którym wyróżnia się nasza redakcyjna koleżanka, dziennikarka działu ekonomicznego „Rzeczpospolitej” i „Parkietu” Anna Cieślak-Wróblewska.

Najnowsze dane GUS o płacach w Polsce. Grosze do ważnej granicy

Przy lekkim spadku przeciętnego zatrudnienia, maj był kolejnym miesiącem dwucyfrowego wzrostu średniej płacy w sektorze przedsiębiorstw.

Pracodawcy wysoko ustawiają poprzeczkę

Spadek konkurencji o pracowników sprawił, że firmy częściej szukają ludzi doświadczonych, dyspozycyjnych i z odpowiednim wykształceniem.

Grupa Pracuj urosła na podwyżce cen

Pomimo widocznego wciąż osłabienia rynku rekrutacji, jego krajowy lider zakończył I kwartał z prawie 6-proc. wzrostem przychodów. Pomógł wzrost cen.

Spółki giełdowe potrzebują nowoczesnego HR

O wyzwaniach związanych z nowymi technologiami a także regulacjami Unii będą dyskutować uczestnicy 12. już edycji Kongresu HR Spółek Giełdowych SEG.

Polska ma szansę na więcej inwestycji FDI

Nasz kraj znalazł się wśród 25 państw najbardziej atrakcyjnych dla inwestorów zagranicznych.

Tak wykuwają się elity świata finansów. Sukcesy polskich studentów

Muszą być nie tylko zdolni i pracowici, ale też bardzo zmotywowani. Bo prestiżowe międzynarodowej turnieje wymagają dłuższych przygotowań, które młodzi ludzi łączą nie tylko ze studiami, ale często i z pracą.

Co planuje Grupa Pracuj

Rozwój usług w modelu SaaS i przemyślana polityka cenowa mają – w połączeniu z nowymi technologiami – wspierać wzrost przychodów grupy.

Trudniejszy rynek nie zachęca do zmiany pracy

W ostatnich latach polscy pracodawcy tracili średnio milion pracowników rocznie. Ponad połowa z nich przechodziła do nowej pracy.