Zysk Emperii w I kw. spadł do 2,6 mln zł

W pierwszym kwartale 2009 roku zysk netto grupy handlowej Emperia Holding SA spadł do 2,6 miliona złotych z 18 milionów rok wcześniej, poinformowała spółka w piątkowym komunikacie. Emperia obniżyła także swą prognozę przychodów oraz nakłady inwestycyjne na ten rok.

Publikacja: 15.05.2009 09:53

Analitycy oczekiwali średnio zysku na poziomie 2 milionów złotych, choć mediana ich prognoz mówiła o nieznacznej stracie rzędu 400 tysięcy.

Zysk operacyjny Emperii w pierwszym kwartale spadł do 13,3 miliona złotych z 27 milionów rok wcześniej, podczas gdy analitycy oczekiwali jego spadku do niemal 9 milionów.

Przychody Emperii w pierwszym kwartale w wysokości 1,287 miliarda złotych były o 5 milionów złotych wyższe niż rok wcześniej. Analitycy oczekiwali, że przekroczą 1,4 miliarda.

W osobnym komunikacie Emperia obniżyła swą prognozę przychodów ze sprzedaży na rok 2009 do 5,84 miliarda złotych z 5,9 miliarda oczekiwanych wcześniej. Nakłady inwestycyjne grupy na ten rok zostały obniżone do 160 milionów złotych z 200 milionów.

- Zarząd Emperii przewiduje, że w związku z przesunięciem w czasie kilku dużych projektów deweloperskich dotyczących działalności detalicznej na pierwszy i drugi kwartał 2010 roku nakłady inwestycyjne w 2009 roku będą mniejsze niż oczekiwano. W konsekwencji przychody ze sprzedaży osiągną nieznacznie niższą wartość - napisano w komunikacie.

"Prognoza przychodów ze sprzedaży została sporządzona w oparciu o założenie kontynuacji rozwoju organicznego grupy kapitałowej Emperia zarówno w zakresie działalności dystrybucyjnej, detalicznej, jak i przeprowadzone akwizycje spółek z branży FMCG" - dodano.

Handel i konsumpcja
Auto Partner celuje w rynki zagraniczne
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Handel i konsumpcja
ABB w Allegro. Co widać między wierszami?
Handel i konsumpcja
Piąte ABB w Allegro. To dobra czy zła wiadomość?
Handel i konsumpcja
Dino Polska wróciło i będzie się trzymać dwucyfrowego tempa wzrostu
Handel i konsumpcja
Analityk o Wittchenie: symboliczna dywidenda
Handel i konsumpcja
Amica: Przychody w dół, rentowność w górę