Ambra: Nieoczekiwane wsparcie

Notowania producenta win osiągają w ostatnim czasie historyczne maksima, a analitycy DM Millenium prognozują bardzo dobre wyniki firmy po IV kw. obecnego roku obrotowego (okres kwiecień–czerwiec). Zdaniem wiceprezesa Piotra Kaźmierczaka z perspektywy czasu wpływ pandemii okazał się wręcz korzystny.

Publikacja: 29.07.2021 05:00

Ambra: Nieoczekiwane wsparcie

Foto: materiały prasowe

– Patrząc obecnie na wpływ pandemii, możemy stwierdzić, że miała ona pozytywny wpływ na działalność Ambry. Z jednej strony zamykano restauracje, co znacząco ograniczyło sprzedaż do lokali. Trzeba jednak powiedzieć, że w naszym przypadku nie jest ona duża. Do znaczącego skoku doszło za to w pozostałych kanałach – stwierdził Piotr Kaźmierczak.

Sytuacja związana z Covid-19 i wprowadzonymi obostrzeniami wzmocniła również trend zakupu alkoholi premium. Pokazują to m.in. dane dotyczące rynku wina, który urósł w Polsce w III kw. roku obrotowego Ambry (okres styczeń–marzec) o ponad 15 proc. – Przyczyn takiego stanu rzeczy jest kilka. Z powodu pandemii wiele osób musiało pozostać w domu, przez co znacząco skurczyły się konkurencyjne sposoby wydawania pieniędzy. Dlatego też widać wzrost sprzedaży wśród alkoholi premium – wyjaśnił Kaźmierczak. – W miarę odchodzącej pandemii trend może lekko wyhamować, ale nie powinien ustać. Ciężko jednak przewidzieć, kiedy to się stanie, ponieważ jesienią sytuacja związana z koronawirusem może się zmienić – dodał wiceprezes.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Handel i konsumpcja
Auto Partner celuje w rynki zagraniczne
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Handel i konsumpcja
ABB w Allegro. Co widać między wierszami?
Handel i konsumpcja
Piąte ABB w Allegro. To dobra czy zła wiadomość?
Handel i konsumpcja
Dino Polska wróciło i będzie się trzymać dwucyfrowego tempa wzrostu
Handel i konsumpcja
Analityk o Wittchenie: symboliczna dywidenda
Handel i konsumpcja
Amica: Przychody w dół, rentowność w górę