CenterNet należy do giełdowej grupy NFI Midas, Mobyland ma do niej trafić po emisji akcji, którą zaplanował fundusz. Uchylenia decyzji o rezerwacji posiadanych przez nich częstotliwości domagała się m.in. Polska Telefonia Cyfrowa (Era), a także Polkomtel (Plus), powołując się na błędy w procedurze przetargu, który zakończył się wydaniem rezerwacji. Mobyland i CenterNet mają kłopot, bo właśnie w oparciu o kontrowersyjną częstotliwość budują w Polsce sieć komórkową nowej generacji, opartą o tzw. technologię LTE.
[srodtytul]Są szanse na zachowanie częstotliwości[/srodtytul]
Dziś WSA decyzję o rezerwacji uchylił (wyrok nie jest jeszcze prawomocny). Z notatki przedstawionej na stronie internetowej UKE wynika jednak, że wątpliwości sądu dotyczyły tego, iż w dokumentacji urząd nie przedstawił wyraźnie powiązań między Mobylandem i Tolpisem[ (a dokładnie tego, że jest to ta sama firma po przekształceniu).
Jeśli to jedyny zarzut WSA, to Mobyland i CenterNet mają jeszcze duże szanse na zachowanie rezerwacji, tym bardziej, że UKE odniosło się dziś bowiem do innej decyzji sądu dotyczącej częstotliwości Mobylandu i CenterNetu. Była równie niekorzystna dla urzędu: 3 lutego Naczelny Sąd Administracyjny odrzucił kasacje UKE, Mobylandu,CenerNetu i KIGEiT-u od innej decyzji WSA. Mówiła ona w uproszczeniu, że UKE niesłusznie odmówił Erze unieważnienia przetargu.
[srodtytul]UKE: Mobyland i Centernet znów wygrają[/srodtytul]