Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 17.04.2025 11:54 Publikacja: 18.03.2025 06:00
Scott Bessent, amerykański sekretarz skarbu, twierdzi, że korekty na rynku akcji są „zdrowe” i potrzebne.
Foto: Fot. Bloomberg
– Byłem w biznesie inwestycyjnym przez 35 lat i mogę wam powiedzieć, że korekty są „zdrowe” i normalne. Zdrowe na pewno nie są zwyżki prowadzące do nadmiernej euforii na rynkach. W ten sposób wpada się w kryzysy finansowe. Byłoby zdrowiej, gdyby ktoś nacisnął na hamulce w 2006 i 2007 r. Nie mielibyśmy wówczas kryzysu w 2008 r. – stwierdził w rozmowie z telewizją NBC Steve Bessent, amerykański sekretarz skarbu. Odniósł się do tego, że indeks S&P 500 wszedł w zeszłym tygodniu w korektę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Gospodarka Chin powiększyła się w pierwszym kwartale o 5,4 proc., czyli o tyle samo, co w ostatnim kwartale 2024 r. Średnio spodziewano się jej wzrostu o 5,1 proc. Ekonomiści spodziewają się gorszych danych za drugi kwartał.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Ryzyko recesji w USA znacząco wzrosło, głównie z powodu eskalacji napięć handlowych i wprowadzenia nowych ceł – mówi Marcin Dąbrowski, zarządzający White Berg TFI.
Bank of America zapłaci 540,3 mln dolarów w następstwie orzeczenia sędziego w sprawie, w której Federal Deposit Insurance Corp. (FDIC) oskarżyła bank o zapłacenie niższej kwoty niż była winna z tytułu ubezpieczenia depozytów.
JPMorgan Chase i Bank of New York Mellon ograniczyły elektroniczną wymianę informacji z Biurem Kontrolera Waluty (OCC) po poważnym naruszeniu bezpieczeństwa systemu poczty elektronicznej organu regulacyjnego.
Mamy sezon wyników za ostatni kwartał poprzedzający wstrząs wywołany w globalnym systemie handlowym przez administrację Trumpa. Analitycy spodziewają się lekkiej poprawy zysku na akcję firm z indeksu S&P 500. Jest też spore pole do pozytywnych zaskoczeń.
Smartfony, komputery, półprzewodniki znalazły się na liście produktów, które zostaną zwolnione z ceł nałożonych przez prezydenta Donalda Trumpa – wynika z nowych wytycznych amerykańskiego Urzędu Celnego i Ochrony Granic (U.S. Customs and Border Protection).
Rynek liczył na dystrybucję gotówki do akcjonariuszy. Raczej do niej nie dojdzie. Akcje tanieją, choć w wynikach producenta gier widać poprawę, a perspektywy dla biznesu na 2025 r. są dobre.
WIG20 od początku dnia wyraźnie zyskuje na wartości. Stoi to w kontrze do wczorajszego zachowanie indeksów na Wall Street.
Kosmiczna grupa wydzieli segment kwantowy do nowej spółki. Akcjonariusze dostaną jej akcje proporcjonalnie do posiadanych udziałów. Jej długofalowym celem jest osiągnięcie pozycji lidera rynku w UE.
Poziom podwyżek taryf ogłoszonych do tej pory jest znacznie większy niż oczekiwano. To samo prawdopodobnie dotyczy skutków gospodarczych, które obejmą wyższą inflację i wolniejszy wzrost – powiedział w środę Powell.
Długie cienie nad dwiema ostatnimi świecami dziennymi głównych krajowych indeksów to pierwsze ważne ostrzeżenie dla inwestorów o możliwym bliskim końcu korekty gwałtownych spadków sprzed dwóch tygodni. Drugie nadchodzi z USA.
W środę na krajowym rynku ostatecznie nie doszło do większych zmian, ale właśnie to może być lampką ostrzegawczą.
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
Administracja prezydenta Donalda Trumpa ma negocjować z ponad 70 państwami, by ograniczyły relacje gospodarcze z Chinami - informuje „The Wall Street Journal”. Trump chce w ten sposób uciąć import chińskich produktów za pośrednictwem innych rynków.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas