Bez większych zmian

Początek tygodnia na parkiecie w Warszawie przyniósł lekkie podbicie głównego indeksu, WIG20, o 0,02%, do poziomu 2245 pkt. mWIG40 spadł 0,36%, podczas gdy sWIG80 zakończył handel zwyżką o 0,85%. Obroty na szerokim rynku wyniosły 740 mln złotych.

Publikacja: 28.10.2024 17:32

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Konrad Ryczko analityk, DM BOŚ

Foto: tv.rp.pl

Pierwsza sesja tygodnia na globalnych rynkach nie przyniosła większych zmian. Parkiety w Europie i USA nie zareagowały znacząco na przecenę ropy naftowej (aktualnie -5.5%) po tym jak atak Izreala na Iran skupił się na fabrykach amunicji i rakiet a nie instalacjach związanych z ropą. Kwestie wyborcze Japonii i ich wpływ na rynek (potencjalna utrata władzy przez LDP) ograniczyły się do Azji. W szerszym kontekście rynek czeka na 5/11 i wybory prezydenckie w USA. Do tego czasu analizując wyniki spółek amerykańskich za 3Q.

Lokalnie, w ramach WIG20, warto wspomnieć o ponad 3% wzrostach akcji Dino Polska oraz Cyfrowego Polsatu. Po drugiej stronie tabeli widniały walory Aliora (-1,26%) i Budimexu (-1,7%). Ponadto wsarto wspomnieć o 6,6% wzroście walorów Żabka Group, co tłumaczone jest reakcją na zapowiedziane włączenie do indeksu mWIG40.

Ponadto medialnym echem odbiła się dziś aktualizacja rejestru krótkiej sprzedaży KNF, gdzie ponad programu pokazał się fundusz AHL Partners z pozycjami na 9 podmiotów z WIG20.

Z rynkowego punktu widzenia dzisiejsza sesja nie przynosi zmiany układ technicznego wokół indeksu. WIG20 pozostaje w zakresie zmienności z poprzedniego tygodnia, ograniczanym oporem  na 2266 pkt i wsparciem na 2220 pkt.

Z rynkowego punktu widzenia

Konrad Ryczko Analityk

Makler Papierów Wartościowych

Wydział Analiz Rynkowych Dom Maklerski Banku Ochrony Środowiska S.A.

Giełda
Indeksy w Warszawie nie palą się do wzrostów
Giełda
Nowe wsparcie dla polskiego gamedevu. Volkswagen zamyka kolejne fabryki
Giełda
Analiza poranna – Sezon wyników wchodzi w kulminacyjną fazę
Giełda
Indeksy w Warszawie odrabiają straty
Giełda
Ach, ten kanał
Giełda
WIG20 nadal w trudnym położeniu