Wczorajsza sesja na GPW zakończyła się przeceną głównych indeksów, do której pretekstem okazały się ostatnie wydarzenia na naszej wschodniej granicy. WIG20 przy obrotach sięgających 1,1 mld PLN stracił 1,6% i zatrzymał się na poziomie 1741,2 pkt. Podczas środowych notowań, do najsłabszych polskich blue chips należały takie podmioty jak: Allegro (-4,1%), CCC (-3,4%) oraz Kęty (-3,3%). Z drugiej strony indeksu znalazły się zaledwie cztery spółki i były to m.in. takie podmioty jak: Asseco (+1,2%), Kruk (+1,1%) czy PGE (+0,2%). Również ze zniżką finiszowały średnie i małe spółki, a mWIG40 i sWIG80 straciły odpowiednio: 1,1% i 0,4%. Sektorowo najlepiej poradziły sobie media zyskując 1,6%, z drugiej strony największej przeceny doświadczył WIG-spożywczy (-4,3%).
W Europie dominowały niedźwiedzie nastroje, DAX poszedł w dół o 1%, CAC 40 stracił 0,5%, a FTSE 100 zakończył notowania ze zniżką na poziomie 0,3%. Również na Wall Street główne indeksy zakończyły dzień pod kreską. Tego dnia największej przeceny doświadczył Nasdaq, który poszedł w dół o 1,5%. Dalej był S&P 500 ze zniżką na poziomie 0,8%, relatywnie najlepiej wypadł DJIA, który finiszował ze stratą w okolicach 0,1%. Podczas środowych notowań, w centrum uwagi inwestorów znalazły się spółki handlowe, do których przeceny przyczyniły się słabsze od oczekiwań wyniki za III kw. spółki Target (zyska na akcję 1,5 USD vs. 2,2 USD oczekiwane) oraz jej prognoz (w związku z rosnącymi kosztami życia, zarząd spodziewa się „stromego spadku” wydatków na dobra wyższego rzędu), której walory w dniu wczorajszym zostały przecenione o ponad 13%.
Na rynku ropy kontrakty na WTI na grudzień są wyceniane po 84,6 USD za baryłkę, a za USD przychodzi nam płacić 4,52 PLN.
Dzisiaj przed nami o 11.00 odczyt wskaźnika CPI za październik w strefie euro. W Azji Shanghai Composite Index kończy notowania 0,6% na minusie, a Nikkei idzie w dół o 0,4%. Od samego rana kontrakty terminowe na DAX i na amerykańskie indeksy świecą się na zielono.