UK100 CFD (odpowiednik FTSE100) kwotowany jest na poziomie 3522 o 0,56% niżej niż jego zamknięcie w czwartek na poziomie 3542.GERMANY30 CFD (odpowiednik DAX) kwotowany jest na poziomie 3689 o 0,08% niżej niż jego zamknięcie w środę na poziomie 3692.
Rynek w USA od kilku sesji znajduje się w usypiającej konsolidacji. Chwilowy brak impetu jest bardziej niebezpieczny dla inwestorów z długimi pozycjami, ponieważ notowania są na poziomach poniżej przełamanych wcześniej, kluczowych poziomów wsparć. Byki nadal liczą, iż wyprzedany rynek odbije kilkanaście procent. Są to jedyne argumenty za wzrostami, aczkolwiek nie można ich lekceważyć.
Wczoraj pierwszy raz od kilku sesji mocniejsze były spółki finansowe. W szczególności Bank of America, który zanotował niespełna 20% wzrost. Z innych wiadomości, którymi żył rynek to wielka fuzja na rynku farmaceutycznym - Merck i Schering-Plough oraz kolejne już wypowiedzi Warrena Buffeta.
Miliarder (akcje Berkshire Hathaway spadły prawie o połowę w ostatnim roku) potwierdził swoje wcześniejsze wypowiedzi, iż gospodarka dosłownie upadła, natomiast próby jej stymulowania mogą doprowadzić do inflacji większej niż w latach 70tych.
Rynek obecnie nie potrzebuje żadnych dodatkowych złych informacji żeby spadać, im dłużej trwa konsolidacja po przebiciu wcześniejszych wsparć tym większe są szanse na kontynuację trendu w krwawej i panicznej atmosferze. Inwestorzy będą bacznie przyglądać się cenom złota. Strefa 890$ - 900$ to niezmiernie istotne, silne wsparcie. W okolicach 890 łączą się dwie linie: trendu wzrostowego rozpoczętego na jesieni ubiegłego roku oraz linii poprowadzonej przez szczyty z marca i lipca ubiegłego roku. Trwałe odbicie się od tej linii kursu metalu może spowodować powrót złota do dynamicznego trendu wzrostowego i dalszą wyprzedaż akcji. Natomiast złamanie tego poziomu zainicjuje wyprzedaż metalu i zelektryzuje kupujących na rynku akcji, nawet bez dobrych informacji fundamentalnych.