Kolejna odsłona inPZU

TFI PZU dodaje do zestawu pasywnych funduszy kilka nowych produktów. Chce też rozwinąć aktywną dystrybucję tej części oferty.

Publikacja: 02.10.2023 21:00

Robert Zima, prezes TFI PZU Fot. mat. prasowe

Robert Zima, prezes TFI PZU Fot. mat. prasowe

Foto: ANDRZEJ STAWINSKI

Platforma funduszy indeksowych inPZU działa już od pięciu lat. Jak dotąd towarzystwu udało się zebrać około 0,8 mld zł, z czego około połowy to środki samej grupy kapitałowej. W ofercie inPZU właśnie pojawiło się kilka nowych rozwiązań. TFI liczy na efekty szerszej dystrybucji funduszy indeksowych oraz powiązanie ich z rozwiązaniami emerytalnymi.

Przed pięciu laty uruchomienie platformy funduszy indeksowych wydawało się sporą rewolucją na rynku. TFI PZU zaoferowało m.in. fundusze akcji o kosztach znacznie niższych od rynkowej średniej. Z początku działało sześć produktów, ale oferta z czasem się powiększała. Teraz, wraz z sześcioma nowymi funduszami, działa ich łącznie 22. Pomysłem na wzrost popularności tych produktów jest budowa na ich podstawie rozwiązań emerytalnych oraz otwarcie na dystrybutorów.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Fundusze inwestycyjne
Cisza po burzy? Jak na razie wiatry wciąż się zrywają
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Fundusze inwestycyjne
Akcje czy obligacje? Fundusz mieszany może być strzałem w dziesiątkę
Fundusze inwestycyjne
Nieco niższy popyt na rządowe papiery dłużne
Fundusze inwestycyjne
Borys, Stadnik i Włoch w Radzie IZFiA
Fundusze inwestycyjne
Marcowy wzrost surowców, ale i polskie akcje błysły
Fundusze inwestycyjne
Jak TFI pudrują ofertę funduszy