Rafał Lis
Jest jednym z najskuteczniejszych zarządzających. Karierę zawodową rozpoczął jako makler giełdowy w Biurze Maklerskim BGŻ. W latach 1994–1995 był odpowiedzialny za uruchomienie pierwszej w Polsce usługi doradztwa inwestycyjnego. W roku 1997 doradzał wicepremierowi oraz ministrowi finansów przy prywatyzacji instytucji finansowych. W latach 2005–2007 pracował dla Legg Mason Investments, jednego z pięciu największych asset managerów na świecie. Obecnie partner zarządzający w Credit Value Investments DM.
Ewa Małyszko
Małyszko jest współautorką projektu wdrożenia pracowniczych planów kapitałowych w Polsce. Aktywnie promuje długoterminowe oszczędzanie i edukację finansową oraz nowe technologie w sektorze finansowym. Od grudnia 2011 r. do lutego 2017 r. była prezesem PKO BP Bankowy PTE. Wcześniej zajmowała stanowisko wiceprezesa odpowiedzialnego za działalność operacyjną i finanse w KGHM TFI, a w latach 1998–2008 pracowała w SEB TFI, najpierw na stanowisku wiceprezes, a od 2001 r. jako prezes. Obecnie prezes PFR TFI.
Jacek Marcinowski
Do niedawna (od 2011 r.) kierował Santanderem TFI (wcześniej BZ WBK TFI), natomiast obecnie wspiera spółkę wiedzą i doświadczeniem jako przewodniczący jej rady nadzorczej. Z grupą kapitałową Santander Bank Polska (wcześniej BZ WBK) związany od 1995 r. W latach 1997–1999 był członkiem zarządu BZ WBK Asset Management, następnie dyrektorem Banku Zachodniego WBK, odpowiedzialnym za marketing i sprzedaż. Później był prezesem BZ WBK TFI. W styczniu 2002 r. został członkiem zarządu Banku Zachodniego WBK. W latach 2007–2010 nadzorował Biuro Bancassurance, Biuro Rozwoju Placówek Partnerskich oraz Departament Private Banking.
dr hab. prof. UŁ Tomasz Miziołek
Krajowym inwestorom kojarzy się przede wszystkim jako edukator oraz promotor indeksowych i pasywnych funduszy inwestycyjnych, których rzesza zwolenników w Polsce rośnie z roku na rok. Miziołek zajmuje się międzynarodowym rynkiem finansowym, w szczególności instytucjami finansowymi wspólnego inwestowania (funduszami inwestycyjnymi, funduszami ETF) oraz indeksami rynku finansowego. Na co dzień publikuje materiały dotyczące tego typu produktów na swoim portalu. Jest założycielem i redaktorem naczelnym etf.com.pl, poświęconego ETF-om polskim i zagranicznym.
Remigiusz Nawrat
Nawrat w 2012 r. został wiceprezesem PKO TFI nadzorującym działalność inwestycyjną, a od połowy 2021 r. wiceprezesem nadzorującym system zarządzania ryzykiem w towarzystwie. Z polskim rynkiem kapitałowym związał się w 2007 r. W latach 2007–2008 pracował jako analityk akcji w PZU Asset Management, a w 2008 r. przeniósł się do PKO TFI. Karierę zawodową rozpoczął w 1998 r. w Ministerstwie Finansów. W latach 2001–2003 pracował w Narodowym Banku Polskim, od 2002 r. na stanowisku zastępcy naczelnika wydziału międzynarodowych studiów porównawczych w departamencie zagranicznym. W okresie 2003–2007 był doradcą dyrektora wykonawczego w Banku Światowym w Waszyngtonie.
STAROWIEYSKA MAGDA/FOTORZEPA
Krzysztof Nowak
Od końca lat 90. Nowak jest prezesem i konsultantem w Mercer Polska, jednej z największych w Polsce firm doradczych. Wcześniej pracował w kilku polskich i międzynarodowych instytucjach finansowych. Ma ponad 20-letnie doświadczenie w sprawach inwestycji i świadczeń pracowniczych. Jest ekspertem w zakresie ryzyka, świadczeń zdrowotnych i emerytalnych. Wśród prowadzonych lub koordynowanych przez niego projektów znalazły się: doradztwo w zakresie tworzenia zakładowych planów emerytalno-oszczędnościowych dla kilku polskich i międzynarodowych spółek oraz doradztwo i zarządzanie projektami przy tworzeniu trzech pracowniczych funduszy emerytalnych.
Małgorzata Popielewska
Popielewska przez lata była związana z Union Investment TFI (obecnie Generali Investments TFI) od początku istnienia tej firmy, a we wrześniu 2011 r. weszła do zarządu towarzystwa, przejmując odpowiedzialność za nadzór nad działami finansowym, prawnym, zarządzania ryzykiem, wyceny i sprawozdawczości funduszy inwestycyjnych i portfeli oraz działem administracji. Swoją karierę na rynku kapitałowym rozpoczęła w 1995 r. w wydziale zarządzania portfelem BM Banku BGŻ. W 1998 r. przeszła do Korona TFI, które następnie przekształciło się w Union Investment TFI. Obecnie w Q Securities.
Katarzyna Przewalska
Od ponad 20 lat zajmuje się regulacjami w zakresie rynku finansowego. Obecnie jest dyrektorką Departamentu Rozwoju Rynku Finansowego w Ministerstwie Finansów, zajmującego się regulacją poszczególnych sektorów rynku finansowego oraz podejmowaniem działań na rzecz utrzymania stabilności finansowej. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego.
Wiesław RozłuckI
Jedna z kluczowych postaci polskiego rynku kapitałowego. Współtwórca i wieloletni prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Pełnił też funkcję doradcy ministra finansów oraz dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku Kapitałowego w Ministerstwie Przekształceń Własnościowych, członka Komisji Papierów Wartościowych i przewodniczącego rad nadzorczych GPW i KDPW. Członek rad nadzorczych kilku spółek, w tym giełdowych. Doradca banku Rothschild i prezes zarządu Polskiego Instytutu Dyrektorów. Absolwent Wydziału Handlu Zagranicznego SGH (SGPiS), doktor geografii ekonomicznej oraz stypendysta British Council w London School of Economics.
Lukasz Krol www.lukaszkrol.com
Jarosław Skorulski
Obecny prezes BNP Paribas TFI, od początku kariery na rynku kapitałowym. W latach 1998–2002 zasiadał w zarządach: Pioneer PTE i Pekao Pioneer PTE, a w latach 2003–2007 pełnił funkcję członka zarządu Pocztylion Arka PTE. Od grudnia 2007 r. do lipca 2015 r. prezes TFI Allianz Polska. W latach 1990–1993 był odpowiedzialny za utworzenie, a następnie kierowanie BM w Polskim Banku Rozwoju. Od kwietnia 1993 r. współpracował z Pioneer Towarzystwem Funduszy Inwestycyjnych, najpierw jako analityk finansowy, a w latach 1996–1998 był zarządzającym Pioneer Pierwszym Polskim Funduszem Powierniczym i dyrektorem zarządzający w obszarze inwestycji kapitałowych.
Jacek Socha
Jedna z legend rynku kapitałowego. W latach 2004–2005 był ministrem Skarbu Państwa. Wcześniej, w latach 1994–2004, przewodniczył Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, był także członkiem Komisji Nadzoru Bankowego oraz Komisji Nadzoru Ubezpieczeń i Funduszy Emerytalnych. Partner w dziale usług doradczych PwC i wiceprezes firmy w Polsce do 2021 r.
Tomasz Tarczyński
Prezes Opoki TFI, jednego z ostatnich bastionów zamkniętych funduszy inwestycyjnych w Polsce. Karierę zaczynał w Domu Maklerskim Penetrator (obecnie Dom Maklerski Trigon), kolejno jako: asystent doradcy prezesa, makler papierów wartościowych, analityk i doradca inwestycyjny. Pełnił funkcję doradcy inwestycyjnego w AIG Asset Management (Polska), zarządzał aktywami w DWS Polska TFI, prowadził własne projekty w branży obrotu wierzytelnościami. Od 2007 roku odpowiada za strategię Opoki TFI.
Jarosław Wikaliński
W ramach Ipopemy TFI, specjalizującej się w FIZ-ach, zgromadził kilkadziesiąt miliardów złotych pod zarządzaniem. Karierę zawodową rozpoczął w 1994 r. w IDM PBI, następnie kontynuował pracę w BRE Banku, PZU Życie i PZU Asset Management (2002–2006), gdzie odpowiadał za jeden z największych na polskim rynku kapitałowym portfeli spółek publicznych oraz największy na polskim rynku portfel instrumentów dłużnych. Od 2007 r. pełni funkcję prezesa Ipopemy TFI, a w okresie 2011–2015 był również prezesem Ipopemy Asset Management.
Zbigniew Wójtowicz
Wójtowicz od 2012 r. kieruje Investors TFI, jednym z największych niezależnych TFI. Od 2002 r. związany zawodowo z rynkiem kapitałowym. Karierę rozpoczął w Millennium Domu Maklerskim, gdzie zarządzał funduszami i portfelami klientów prywatnych. Od 2004 r. kontynuował karierę w DWS Polska TFI, początkowo jako zarządzający funduszami, a od 2008 r. jako wiceprezes zarządu odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu oraz Internationales Hochschulinstitut w Zittau (Niemcy).
Grzegorz Zalewski
Zalewski to jeden z największych promotorów edukacji na krajowym rynku kapitałowym. Na rynkach finansowych obecny od 1993 r. Pracował jako analityk, a później jako szef działu analiz w Gazecie Giełdy „Parkiet”. Założył i przez dziesięć lat (2001–2010) prowadził portal futures.pl, poświęcony rynkom terminowym. Założyciel Wydawnictwa Linia. Od 2006 r. ekspert Domu Maklerskiego BOŚ.
Artur Zapała
Doświadczony prawnik. Od kwietnia 2019 r. jest przedstawicielem regionu CEE w grupie konsultacyjnej przy Komitecie Stałym ESMA (European Securities and Markets Authority) ds. funduszy inwestycyjnych (IMSC). Doświadczenie zdobywał w pracy zarówno w administracji państwowej (Komisja Papierów Wartościowych i Giełd, poprzednik KNF), jak i w międzynarodowej kancelarii prawnej. Specjalizuje się w prawie papierów wartościowych, obsłudze firm inwestycyjnych, towarzystw funduszy inwestycyjnych, banków, zakładów ubezpieczeń i innych instytucji finansowych. Posiada doświadczenie w transakcjach typu M&A, sekurytyzacji i nabywaniu portfeli wierzytelności.
Piotr Żochowski
Przez ponad dziesięć lat kierował największym na rynku kapitałowym PKO TFI. Angażował się także w prace IZFiA. W latach 1999–2010 pracował w Pioneer Pekao TFI. Karierę w finansach rozpoczął w 1996 r. w Arthur Andersen Audit, gdzie uczestniczył w audytach oraz przeglądach due diligence spółek notowanych na GPW i firm zagranicznych z wielu branż.