Ekopark: Skrojeni pod sukces na GPW?

Firma specjalizująca się m.in. w montażu instalacji fotowoltaicznych zgłosiła niedawno wniosek o dofinansowanie projektu stworzenia wirtualnej elektrowni opartej na OZE i wdrożenia blockchaina do systemu bilansowania energii. Całkowita wartość projektu to 12,5 mln euro, a spółka wnioskuje o 5 mln euro.

Publikacja: 26.03.2021 04:04

Marek Beiger, dyrektor handlowy w Ekoparku

Marek Beiger, dyrektor handlowy w Ekoparku

Foto: materiały prasowe

– Dzięki użyciu technologii blockchain i sieci sensorycznych (beacony) chcemy zbudować bezpieczny system skupu i sprzedaży energii z magazynów rozproszonych – stwierdził Marek Beiger, dyrektor handlowy w Ekoparku. – System będzie platformą dla tysięcy mikroproducentów zielonej energii, optymalizując handel i współdzieląc pożytki z tego handlu – dodał.

Spółka zakłada, że cały proces analizowania projektu i możliwego finansowania zakończy się w przyszłym roku. Czy jego rozmiary mogą stanowić w przyszłości problem? – Rzeczywista kapitalizacja spółki jest teraz znacząco wyższa, czekamy też na zarejestrowanie w KRS objętych już akcji nowych emisji. Ekopark prowadzi ponadto rozmowy z kilkoma inwestorami poważnie zainteresowanymi pozyskaniem akcji w ramach następnych emisji. Swój wkład finansowy oraz dołączenie do spółki uzależniają m.in. od pozytywnego rozpatrzenia wniosków i udzielenia dofinansowania do realizowanych projektów – podsumował Beiger.

Tylko 149 zł za rok czytania.

Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com

Energetyka
Umowa na atom z USA w tym miesiącu
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Energetyka
PGE i Tauron mogą zaoferować niższe taryfy
Energetyka
Tauron zyska w tym roku kolejne projekty OZE. Do akwizycji podchodzi z ostrożnością
Energetyka
O czym rozmawiał premier z szefami spółek energetycznych? Znamy szczegóły
Energetyka
Tauron z mniejszym zyskiem, ale z węglem na dłużej?
Energetyka
PGE notuje mniejsze straty niż przed rokiem