Inwestorom zaoferowanych zostanie 3 mln nowych akcji (dziś kapitał spółki dzieli się na 10 mln walorów), co oznacza, że cena emisyjna, która ma zostać ustalona w drodze budowy księgi popytu, wyniesie około 9,3 zł. Kapitalizacja firmy, w razie powodzenia oferty, powinna przekroczyć 120 mln zł.
Jedna trzecia nowych akcji zostanie zaoferowana drobnym inwestorom, reszta – instytucjom. Obecnie akcjonariuszami spółki jest czwórka jej menedżerów. Prezes Zofia Egierska oraz trójka wiceprezesów – Jerzy Dyrcz, Marek Uzdowski i Zbigniew Wasilewski – mają po 25 proc. akcji. ED Invest będzie wnioskować o dopuszczenie starych akcji do obrotu, ale przez 12 miesięcy od debiutu będzie obowiązywać zakaz ich sprzedaży, tzw. lock-up.
– Nie zamierzamy w perspektywie dwóch–trzech najbliższych lat sprzedawać akcji. Wierzymy, że ich wartość będzie wzrastać – zapewnia prezes ED Invest.
Roczny zakaz zbywania akcji obowiązywać będzie również doradcę finansowego spółki, firmę AT Invest, która w ramach wynagrodzenia ma otrzymać od 147 tys. do 442,5 tys. papierów dewelopera (z kolejnego, planowanego podwyższenia kapitału). Doradca obejmie je po 5 groszy, czyli po nominale.
ED Invest specjalizuje się w budowie mieszkań na gruntach należących do partnerów biznesowych. Dostarcza kapitał i zajmuje się realizacją projektu, współinwestorzy wnoszą do przedsięwzięć grunty. Pieniądze z emisji spółka wyda m.in. na sfinansowanie trzech inwestycji na stołecznym Gocławiu.