Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 28.05.2020 05:00 Publikacja: 28.05.2020 05:00
Foto: Adobestock
– Biorąc pod uwagę statystyki aktywności na GPW, widać wyraźnie koncentrację na akcjach z WIG20. Przed pandemią (styczeń–luty 2020) wśród 20 najchętniej handlowanych spółek siedem pochodziło spoza indeksu blue chips (spółki gamingowe, a nawet jedna z NewConnect). Patrząc na statystyki, od marca do maja w pierwszej piątce były tylko spółki z WIG20 (PKN, PKO BP, CCC, KGHM, CD Projekt), a pierwszą dwudziestkę dopełniało dziewięć firm z tego indeksu oraz Biomed, Mercator, Playway, Kruk, Cormay i spółka z NewConnect (Biomaxima) – mówi Michał Wojciechowski, wicedyrektor w BM mBanku.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Inwestorzy zaoszczędzą na kosztach związanych z handlem ETF - ami na GPW. Kolejne domy maklerskie zdecydowały o obniżeniu prowizji.
Jeśli chcemy osiągnąć jeszcze większy sukces, to musimy kontynuować strategię związaną z produktami i innowacyjnością, ale też musimy mocniejszy nacisk położyć na działania marketingowe – mówi Omar Arnaout, prezes XTB.
XTB jest dzisiaj czerwoną latarnią na GPW. Czy to może być okazja do kupna akcji?
Firma XTB w IV kwartale miała niecałe 193 mln zł zysku netto. Wynik ten okazał się słabszy od oczekiwań rynkowych. Średnia prognoz analityków mówiła o wyniku powyżej 220 mln zł.
Firma XTB poinformowała o udostępnieniu wirtualnego portfela z kartą wielowalutową dla polskich użytkowników. Tym samym usługa ta jest już dostępna w dziewięciu krajach
Umiejętność szybkiego dostosowania własnego zdania w reakcji na nawet niewielkie zmiany fundamentalne okazała się kluczowa w 2024 roku – mówi Emil Popławski z BM Pekao, zwycięzca rankingu analityków.
Inwestorzy zaoszczędzą na kosztach związanych z handlem ETF - ami na GPW. Kolejne domy maklerskie zdecydowały o obniżeniu prowizji.
Rok 2024 r. był dla naszego zespołu czasem rozwoju. Chcielibyśmy, aby 2025 r. pod tym względem nie był gorszy – mówi Mateusz Choromański, szef najlepszego zespołu maklerów instytucjonalnych z Santander BM.
Zarządzający po raz kolejny wybrali najlepszych maklerów i zespoły instytucjonalne. W tej edycji rankingu „Parkietu” w głosowaniu udział wzięły 53 zespoły.
Bez względu na charakter obsługiwanych podmiotów rola maklera znacząco w najbliższych latach się nie zmieni – mówi Marcin Borciuch z BM PKO BP, najlepszy makler instytucjonalny na naszym rynku.
BM Pekao wciąż króluje na rynku analiz. Zdaniem zarządzających firma ta posiada w swoich szeregach najlepszego analityka. Jest nim Emil Popławski. BM Pekao ma także najlepszy zespół analiz.
Tak dużych obrotów na rynku akcji, jak w 2024 r., nie było w Warszawie jeszcze nigdy. Za prawie 25 proc. z nich odpowiadał jednak jeden broker.
Pod koniec 2024 r. domy maklerskie po raz kolejny zasypały inwestorów raportami, w których starają się przewidzieć to, co będzie działo się na rynkach w kolejnych 12 miesiącach. Sami analitycy, ale i zarządzający, wciąż wysoko cenią ten produkt.
Jak co roku „Parkiet” przepytał szefów biur i domów maklerskich o ich ocenę 2024 r. i perspektywy na 2025 r. Jaki obraz się wyłania? W branży maklerskiej panuje „ostrożny optymizm”, szczególnie że wiele czynników mających wpływ na przyszłość nie jest tak naprawdę zależnych od nas.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas