Technicy typują 5 zagranicznych spółek z potencjałem

Pięciu analityków wskazało spółki z zagranicznych parkietów, na wykresach których pojawiły się ciekawe sygnały transakcyjne. Czy warto uzupełnić portfel o papiery takich firm jak...

Publikacja: 28.09.2016 17:39

Technicy typują 5 zagranicznych spółek z potencjałem

Foto: Bloomberg

Każdy analityk podaje uzasadnienie swojego wyboru na gruncie analizy technicznej lub fundamentalnej, i wskazuje istotne poziomy cenowe na wykresie. Eksperci wskazują spółki o potencjale wzrostowym i spadkowym (możliwa jest krótka sprzedaż lub zawarcie kontraktu CFD). Poniżej prezentujemy proponowane spółki wraz z wykresami.

Wtorkowe wybicie zeszłotygodniowego maksimum czarnej, podażowej świeczki umocniło obronę prowadzoną na wysokości strefy wsparcia. Lipcowe wybicie linii trendu spadkowego zostało już przetestowane w postaci korekty spadkowej i jak na razie kluczowe wsparcia (tygodniowe EMA, linia trendu, fibozniesienia) pozostają utrzymane. Na korzyść byków przemawia także układ jak i zachowanie się dziennej dwusetki co w połączeniu z byczo ułożonymi wskaźnikami impetu sprawia, iż temat dalszej aprecjacji jest otwarty. Na uwagę zasługuje kilkunastomiesięczny układ świeczek przypominający strukturę oG&R zatem w przypadku wybicia strefy 100USD należałoby liczyć się z mocniejszym uderzeniem popytu i ustawiając SL na wysokości 88.8USD close będzie można się przekonać, jak mocne są obecnie byki. S&P500 wciąż się konsoliduje nad długoterminową strefą wsparcia a wtorkowe objęcie hossy w połączeniu z aktywnymi sygnałami kupna sprawia, że indeks szerokiego rynku powinien zachęcać spółki wchodzące w jego skład do aprecjacji.

Akcje spółki Amazon właściciela największego sklepu internetowego na świecie znajdują się w trendzie wzrostowym od lutego br. Wczoraj akcje wzrosły o 2,12 proc. ustanawiając kolejne historyczne maksimum. Dobre nastroje na rynkach były spowodowane najwyższym od 9 lat odczytem indeksu zaufania konsumentów - Conference Board. Firma kolejny raz mogła pochwalić się bardzo dobrymi wynikami finansowymi. W drugim kwartale zysk na akcję wyniósł 1,78 USD i był wyższy od prognoz o 0,67 USD . Przychody również przebiły rynkowe przewidywania i wzrosły o ponad 30% w porównaniu z analogicznym kwartałem w ub.r. Pod koniec października zostaną opublikowane wyniki za trzeci kwartał. Szacuje się, że sprzedaż ma wzrosnąć między 22 proc. a 32 proc.

Angela Merkel ogłosiła, że nie wesprze notowanego na frankfurckiej giełdzie i wschodzącego w skład indeksu DAX Deutsche Banku, jeśli ten będzie miał kłopoty. Te pojawiły się w związku z potencjalną karą w USA, w wysokości 14 mld USD, za „niewłaściwą" sprzedaż instrumentów z rynku nieruchomości. Tak wyraźną reakcję Angeli Merkel należy więc uznać za zastanawiającą. „Wychodzenie przed szereg" z deklaracją braku wsparcia, nawet w świetle zbliżających się wyborów może budzić zdziwienie. W efekcie spadku kursu akcji kapitalizacja Deutsche Banku wynosi aktualnie ok. 15 mld EUR. Presja na wzrost kapitałów banku będzie rosła i w efekcie kondycja banku może się jeszcze bardziej pogorszyć. Bank nie jest w stanie zapłacić tak wielkiej kary. Musi zbierać środki. Dzisiaj udało się zamknąć transakcję sprzedaży Abbey Life za 1,2 mld USD. Niestety bank nie generuje znacznych pokładów gotówki z własnej działalności podstawowej i tu leży największy problem. Rynek nie wierzy, że rząd Niemiec nie pomoże tak dużej instytucji.

Na wykresie cen akcji Deutsche Banku widać, że pomimo, iż inwestorzy zaczęli wyprzedawać akcje i ten pogrążył się w bessie, to nie doszło do paniki. Kurs znajduje się w obrębie bardzo rozległego klina spadkowego. Wybicie z niego w jedną ze stron może dać bardzo mocny sygnał i zapoczątkować wejście w nowy średnioterminowy trend.

Lider na rynku kurierskim sukcesywnie rośnie od początku 2016 roku. Firma w II kwartale zanotowała 1,43 USD zysku na akcje co wpisało się w oczekiwania rynkowe. Przychody były na poziomie 14,6 mld USD, które również były zgodne z konsensusem. Na wykresie cena wyłamała się góra z formacji trójkąta. Kilka dni temu doszło do fałszywego wybicia, obecnie cena znajduje się ponownie powyżej tego oporu. Przebicie górnego ograniczenia tej formacji otwiera nam drogę do historycznych szczytów z początku 2015 roku. Silnym wsparciem dla walorów UPS jest poziom 106,80 – 106,2, który był testowany dwukrotnie w połowie września oraz na początku sierpnia.

Cena stara się powrócić do średnioterminowego trendu wzrostowego – na razie nie udało się pokonać oporu na poziomie 157,45 euro. Przebicie tego oporu otwiera drogę wyżej – do 167 i 184 euro. Ważnym wsparciem jest poziom 142,05 euro (a wcześniej 147,15 euro). W układzie średnich 13 i 45 sesyjnych obowiązuje wskazanie kupna (złoty krzyż), a ponadto we wrześniu pierwsza średnia zbliżyła się od góry do drugiej, po czym odbiła się od niej – optymistyczne wskazanie. Na wskaźnikach analizy technicznej przeważają sygnały kupna – MACD zakręcił nad linią zero w górę, ROC znajduje się powyżej linii sygnalnej. Jednak maleje odległość między DI(+) i DI(-), a wartość ADX osiągnęła poziom 17 pkt. Wskaźnik Akumulacja / Dystrybucja uwidacznia napływ środków na rynek tego waloru od maja br.

GPW
Analizy rynkowe
Ewolucja protekcjonizmu od Obamy do Trumpa 2.0
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Analizy rynkowe
Czy Trump chce wyrzucić Powella, czy tylko gra na osłabienie dolara?
Analizy rynkowe
Czy należy robić odwrotnie niż radzi Jim Cramer?
Analizy rynkowe
Niedźwiedzie znów są prowokowane przez byki. Koniec korekty?
Analizy rynkowe
Optymizm wrócił na giełdy, ale Trump jeszcze może postraszyć
Analizy rynkowe
Kolejny krach. Jak nie pandemia, to Trump wyzwoliciel