Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 23.01.2021 05:00 Publikacja: 23.01.2021 05:00
Foto: materiały prasowe
– Wysokie wymagania niezawodnościowe oraz procedury dopuszczenia obowiązujące w systemach infrastruktury krytycznej powodują, że dominują w nich rozwiązania klasyczne, czyli sprawdzone, jednak, jak wynika z naszej analizy rynku, technologicznie przestarzałe – stwierdził Krzysztof Pałgan, wiceprezes Relpolu. – Rezultat naszego projektu, poprzez zastosowanie nowoczesnych materiałów oraz wprowadzenie funkcji sygnalizacji poprawności działania, będzie oferował korzyści w postaci obniżenia kosztów inwestycyjnych przy jednoczesnej poprawie bezpieczeństwa funkcjonalnego oraz zmniejszonym negatywnym oddziaływaniu na środowisko – dodał wiceprezes. Całkowita wartość projektu to 7,7 mln zł. Przekaźniki mają być gotowe do sprzedaży za trzy lata.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Benefit Systems wyemituje do 1 mln niezabezpieczonych obligacji serii C o łącznej wartości nominalnej do 1 mld zł - poinformowała spółka w komunikacie.
Jako mniejszościowi akcjonariusze Energi oczekujemy sprawiedliwości i uczciwości. Chcielibyśmy usłyszeć także zwykłe słowo „przepraszam” – mówią Jan Trzciński, prezes fundacji To co najważniejsze, oraz Cezary Waczków, przedstawiciel akcjonariuszy mniejszościowych Energi.
Notowania operatora kart sportowych lekko zwyżkują na półmetku sesji. Spółka zaprezentowała wstępne wyniki kwartalne.
Po wczorajszej przecenie na rynkach, dziś WIG20 też spada. Ale jest kilka drożejących spółek. Z kolei PKO BP i Orlen tanieją, ale ich notowania utrzymują się ponad psychologicznymi poziomami.
Usługi finansowe, nowe technologie i telekomunikacja – to branże budzące największe zainteresowanie inwestorów w 2025 r. Które spółki zmienią właściciela?
Mimo wciąż trudnej sytuacji rynkowej zarząd papierniczo-celulozowej grupy spodziewa się wzrostu wolumenu sprzedaży i poprawy wyników w tym roku.
Wytwórca przekaźników niweluje spadki w przemyśle dzięki inwestycjom w OZE.
Choć rezultaty po I półroczu naznaczone są wyższymi kosztami, to prognozy wydają się być dobre.
Producent przekaźników odczuwa skutki wojny w Ukrainie, jednak obrana strategia przyniesie zyski.
Agresja Rosji w Ukrainie doprowadziła do zamknięcia zakładu odpowiadającego za 10 proc. zysku EBITDA. Koszty są trudne do oszacowania.
Relpol skupia się także na zabezpieczeniu produkcji w polskim zakładzie.
Działalność zakładu Relpolu na Ukrainie została tymczasowo wstrzymana z uwagi na napiętą i nieprzewidywalną sytuację w tym kraju.
Relpol, Pointpack, Gamivo, Comp, Artifex, Tim i Krynicki Recykling – to przykład firm wycenianych przez rynek poniżej ich wartości fundamentalnej.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas