Aktualizacja: 20.09.2019 09:23 Publikacja: 20.09.2019 09:23
Foto: parkiet.tv
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.tv
Gdańskie Inpro w 2024 r. zanotowało 30-proc. spadek sprzedaży mieszkań względem rekordowego 2023 r. Co czeka rynek w tym roku? Czy program rządowy jest potrzebny? Dlaczego Inpro nie waha się publikować na stronie internetowej cen mieszkań? Jakich marż i jakiej dywidendy mogą spodziewać się akcjonariusze?
IPO Diagnostyki wchodzi w decydującą fazę. Czy firma przekona do siebie inwestorów? Czym chce to zrobić? Będziemy na ten temat rozmawiać w środę w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicz będzie Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy też:
Czy na giełdach będzie panowała hossa czy też bessa? A może to jest czas na kupowanie obligacji? Czy złoty może wciąż imponować siłą? Jakie ETF – y wybrać do portfela? Czy opłaca się jeszcze inwestować w złoto lub bitcoina? Co nas czeka w polityce i jak będzie radziła sobie polska i globalna gospodarka? Do studia otwartego na rozmowy o tym co może wydarzyć się w tym roku zaprosili Cezary Szymanek i Przemysław Tychmanowicz
Bitcoin spada poniżej 100 tys. dolarów, czym wytrącił z równowagi amerykańskich inwestorów, tym bardziej, że nie jest to przypadek, a odpowiedź rynku na rewelacyjne wieści z Chin, gdy model sztucznej inteligencji chińskiej firmy DeepSeek zagroził amerykańskiej dominacji w dziedzinie AI. Spadają notowania amerykańskich firm technologicznych, a także właśnie Bitcoina. Co się dzieje na rynku kryptowalut, wyjaśnia w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu” Eryk Szmyd, analityk XTB.
Już we wtorek 28.01 na stronach parkiet.com i rp.pl, specjalny program na żywo: Taki będzie 2025 r. Prognozy „Parkietu”. Z ekspertami poszukamy odpowiedzi na najważniejsze polityczne, gospodarcze, rynkowe i finansowe pytania. Zapraszamy od godz. 12.00
Co - po słabszym pod względem sprzedaży mieszkań 2024 r. - przyniesie kolejny rok? Kto kupuje mieszkania? Czy rośnie presja na obniżanie cen? Czy rozbudowa oferty nie była za agresywna? A może to rok okazji inwestycyjnych dla deweloperów? Nie tylko o tym porozmawiamy ze Zbigniewem Juroszkiem, prezesem Atalu.
Prognozy znanych maklerów i analityków dla indeksów największych spółek w Warszawie i Nowym Jorku, cen ropy i miedzi oraz notowań pary euro/złoty.
Bierzemy pod lupę te historyczne przypadki, w których WIG równie optymistycznie rozpoczął rok, jak obecnie. Po udanym styczniu potem poszczególne ścieżki rozchodzą się w różne strony – warto będzie obserwować, do której z nich będzie tym razem najbliżej.
Indeks spółek ukraińskich WIG-Ukraine rośnie imponująco, ale nastroje akcjonariuszom mógł popsuć sygnał Kernela o możliwym squeez-oucie, do którego może szykować się ich zaprzyjaźniony właściciel Namsen Ltd. Kurs IMC niemal się podwoił w ciągu roku.
Rada Nadzorcza Agencji Rozwoju Przemysłu odwołała Michała Dąbrowskiego ze stanowiska prezesa. Jak podaje spółka, powodem decyzji są względy zdrowotne. Jednocześnie na stanowisko p.o. prezesa został oddelegowany dotychczasowy wiceprezes spółki Radosław Niedzielski.
Finałowa sesja tygodnia i miesiąca na rynku warszawskim skończyła się skromnymi spadkami najważniejszych indeksów.
W wyniku uruchomienia nowych klientów i rozwoju na posiadanych rynkach spółka w 2024 roku odnotowała wzrost liczby realizowanych badań o blisko 90 proc., osiągając ponad 270 tys. sesji EKG wobec 144 tys. rok wcześniej.
WIG20 zakończył piątek pod kreską. Cały styczeń, w końcu, należał jednak do naszych indeksów.
Indeksy europejskie pokazują dziś mieszane nastroje. Rodzimy WIG20 i niemiecki DAX kończą dzień na minusie (odpowiednio -0.31% i -0.06%), natomiast na rynku amerykańskim widoczna jest wyraźna przewaga byków. Nasdaq rośnie o 1.42%, S&P500 zyskuje 0.79%, a Dow Jones Composite Average pozostaje bez zmian.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas