G-Devs już na giełdzie

Producent gier zadebiutował dziś na NewConnect. Na razie na jego akcjach nie przeprowadzono żadnej transakcji, ale teoretyczny kurs otwarcia wygląda niepokojąco.

Publikacja: 04.11.2024 11:54

Piotr Bator, prezes G-Devs i Monika Gorgoń, członek zarządu GPW

Piotr Bator, prezes G-Devs i Monika Gorgoń, członek zarządu GPW

Foto: youtube

G-Devs jest 361. spółką notowaną na NewConnect oraz jedenastym debiutem na tym rynku w 2024 r. Na razie na akcjach debiutanta nie zawarto żadnej transakcji, natomiast poziom teoretycznego kursu otwarcia sugeruje, że może dominować podaż (TKO wynosi 3 zł, co oznacza aż 57-proc. spadek względem kursu odniesienia).

Czym zajmuje się G-Devs

Najliczniejszą grupę spółek na NewConnect stanowią producenci i wydawcy gier. Grupa ta liczy już ponad 70 podmiotów, a teraz dołączył do niej również G-Devs. Debiutant zajmuje się produkcją i wydawaniem gier oraz dodatków do gier na komputery PC. Zajmuje się też działalnością dystrybucyjno-wydawniczą.

„Strategia emitenta zakłada ekspansję działalności produkcyjno-wydawniczej w obszarze tworzenia gier oraz dodatków do własnych gier, wspieraną przez głównego akcjonariusza, CreativeForge Games” – czytamy w dokumencie informacyjnym. Spółka zamierza produkować i wydawać gry oraz dodatki do gier, których okres produkcji wynosi od pół roku do dwóch lat.

Czytaj więcej

"Frostpunk 2" zawiódł. Czy zniechęcił inwestorów do branży gier?

Jakie premiery planuje G-Devs

Firma powstawała w 2020 r., ale w obecnym modelu biznesowym prowadzi działalność od 2023 r.

Na dzień 30 czerwca 2024 r. debiutant nie zatrudniał pracowników w oparciu o umowy o pracę na pełen etat. Zatrudniał dwóch zleceniobiorców oraz podejmuje współpracę z osobami prowadzącymi jednoosobowe działalności gospodarcze.

„Biorąc pod uwagę fakt, iż emitent dotychczas przygotował i wydał gry „Anonymous Hacker Simulator” oraz „Monsters Domain”, a także aktualnie posiada kilka rozpoczętych projektów na średniozaawansowanym etapie realizacji, których premiera planowana w ciągu najbliższych 12 miesięcy, sytuacja finansowa spółki w najbliższych miesiącach może ulec dalszej poprawie” - informuje zarząd. Przekonuje, że spółka ma pozytywne perspektywy wzrostu, o czym świadczy m.in. udana premiery gry „Anonymous Hacker Simulator”, aktualne wishlisty kluczowych tytułów planowanych do wydania w okresie 2025-2026 oraz wzrost zainteresowania rozrywką cyfrową po wybuchu pandemii COVID-19.

Technologie
Producent gier zaatakowany przez hakerów. Skasowali jego stronę www
Technologie
Asseco najdroższe od ćwierć wieku. Udany atak na 100 zł
Technologie
Zbliża się bitwa o częstotliwości 5G w Polsce. Administracja liczy na Ukrainę
Technologie
Koniec boomu na firmy IT
Materiał Promocyjny
Zrozumieć elektromobilność, czyli nie „czy” tylko „jak”
Technologie
Rabaty za mało widoczne
Technologie
Asbis pokazał wyniki. Akcje drożeją