Wyniki przenoszenia numerów w II kwartale 2022 r.: T-Mobile nadal na fali

Tylko jedna z dużych sieci komórkowych zanotowała dodatni wynik przenoszenia numerów telefonii mobilnej w II kwartale 2022 r. I nie był to nadal niegdysiejszy lider tego rynku.

Publikacja: 06.07.2022 12:20

Wyniki przenoszenia numerów w II kwartale 2022 r.: T-Mobile nadal na fali

Foto: Adobestock

313,1 tys. numerów komórkowych zmieniło sieć w II kwartale 2022 r. – wynika z najnowszego zestawienia przygotowanego przez Urząd Komunikacji Elektronicznej. Był to pod tym względem słabszy okres niż pierwsze trzy miesiące bieżącego roku, ale porównywalny z II kwartałem 2021 r. (314 tys.).

Pod względem bilansu przenosin numerów pierwsze miejsce wśród wszystkich operatorów należało w II kw. tego roku do T-Mobile Polska. Wynik tego telekomu to 12,2 tys. numerów na plusie.

W gronie dużych graczy mobilnych to jedyny dodatni wynik w tym czasie. Najsłabszy bilans przenosin użytkowników odnotował tym razem Polkomtel, operator sieci Plus: utracił na czysto 19,8 tys. numerów. Nieopodal padł wynik P4, operatora sieci Play: 15,8 tys. numerów pod kreską. Najmniejszą stratę spośród czterech największych komórkowych graczy zanotował Orange Polska: 4,45 tys. na minusie.

Nieco inaczej wyglądałyby wyniki czterech gigantów dla grup, które tworzą. Wynik grupy P4 poprawia UPC Polska, która to kablówka pozyskała na czysto w II kw. prawie 10 tys. użytkowników (9,98 tys.), ale pogarsza Virgin (około 730 numerów na minusie).

Z kolei Grupa Cyfrowy Polsat notowała w tym samym czasie dodatnie wyniki przenosin w Netii (2,3 tys.) i Premium Mobile (3,8 tys.), a ujemne d. Aero 2, właściciel marki a2Mobile (około 70 sztuk).

Uwagę zwraca, że wirtualni operatorzy przejęci przez duże sieci komórkowe: Virgin, czy Premium Mobile nie notują już tak dobrych wyników, jak kiedyś, gdy budowały masę by zainteresować inwestorów.

Dodatnie wyniki przenosin notowały w drugim kwartale br. firmy oferujące usługi mobilne jako dodatkowe do podstawowej oferty. Należą do tego grona – podobnie jak UPC – telewizje kablowe, czy platforma satelitarna Canal+.

Technologie
Firmy chcą inwestować w nowe technologie
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska