Pasaż dostępny dla wszystkich

Sektor usług finansowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie przechodzi w ostatnich latach głębokie strukturalne zmiany. Powoduje to szybkie rozprzestrzenianie się nowych technologii, takich jak Internet, które w krótkim czasie doprowadziły do powstania całkiem prężnego elektronicznego rynku usług finansowych.

Publikacja: 24.04.2003 14:12

Naturalne (immanentne) cechy usług finansowych, jak: niematerialny charakter, nietrwałość, zbieżność miejsca i czasu wykonywania usługi z miejscem i czasem jej konsumowania, trudność standaryzowania i wreszcie niemożność ich magazynowania predestynują je do rozwoju na "elektronicznym" rynku. Nie bez znaczenia jest fakt, że koszt dotarcia do klienta drogą elektroniczną jest dużo niższy niż w tradycyjny sposób.

Nic dziwnego zatem, że mamy do czynienia z olbrzymią liczbą podmiotów finansowych, które świadczą swoje usługi przez Internet.

Sprzedaż poprzez sieć

Pasaż Finansowy Wirtualnej Polski jest częścią tego nowego, elektronicznego rynku usług finansowych. Jest to w tej chwili największa i najszybciej rozwijająca się platforma sprzedaży produktów finansowych w polskim Internecie. Jego działalność polega właśnie na pośrednictwie w sprzedaży usług finansowych poprzez sieć. Współpracuje w tym zakresie z największymi, renomowanymi instytucjami finansowymi, które na internetowych stronach Pasażu Finansowego prezentują swoje oferty wraz z możliwością skorzystania z nich on-line.

Na stronach Pasażu można się dzisiaj zapoznać z ofertą ponad 80 produktów finansowych, która została tak skonstruowana, aby pomóc nawet słabo wyedukowanemu w tej dziedzinie użytkownikowi w wyborze produktu najbardziej odpowiadającemu jego potrzebom.

Prosto i wygodnie

Obecnie Pasaż Finansowy umożliwia otwieranie kont bankowych - zarówno dla osób dorosłych, młodzieży, jak i dla firm - zakładanie lokat, zamawianie kart kredytowych, zgłaszanie zainteresowania kredytami, kupno ubezpieczeń, przystąpienie do funduszu emerytalnego, korzystanie z usług leasingowych, zakładanie rachunków inwestycyjnych oraz od niedawna również zakładanie rejestru funduszy inwestycyjnych.

Korzystanie z produktów finansowych za pośrednictwem Pasażu Finansowego jest bardzo proste i wygodne. Przede wszystkim nie trzeba się rejestrować ani wnosić żadnych opłat za korzystanie z platformy. Użytkownik nie płaci również żadnych prowizji za zamówienie produktu finansowego za pośrednictwem Pasażu. Wystarczy jedynie mieć komputer z dostępem do Internetu i zainstalowaną przeglądarką internetową. Zainteresowany użytkownik wchodzi na strony Pasażu www.pasazfin.wp.pl i korzystając albo ze specjalnie przygotowanej "wyszukiwarki", albo z prostej nawigacji wybiera w Pasażu produkt, którym jest zainteresowany.

Wszystkie prezentacje produktów są przygotowane w taki sposób, aby umożliwić użytkownikowi samodzielne podjęcie decyzji. Na stronach znajdzie on zatem klarowne opisy, wyjaśnienia i porównania, przedstawienie aktualnych warunków korzystania z produktów - jak oprocentowanie czy opłaty, możliwość wyliczenia swojej zdolności kredytowej (w przypadku produktów kredytowych), regulaminy korzystania z produktów, aż do możliwości wypełnienia wniosku i wysłania go on-line do wybranej instytucji finansowej.

Bezpieczeństwo przesyłania danych użytkownika jest zabezpieczone 128- -bitowym protokołem SSL, dzięki czemu dane wysłane przez użytkownika nie dostają się w niepowołane ręce.

Specjaliści czekają

Po otrzymaniu wniosku klienta przedstawiciel instytucji finansowej w bardzo krótkim czasie kontaktuje się z nim telefonicznie, żeby potwierdzić prawdziwość przesłanych danych. Następnie w zależności od charakteru produktu, o który stara się klient, albo umawia się z nim na spotkanie, albo przesłanie papierowych dokumentów do podpisu.

Po dopełnieniu wszystkich formalności można już korzystać z konta czy kredytu, stać się członkiem funduszu emerytalnego, właścicielem polisy ubezpieczeniowej czy zarządzać własnym rejestrem funduszy inwestycyjnych.

IT
Technologie
Huuuge: „skupy akcji nie są priorytetem”. Mamy komentarz analityka
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Technologie
Creotech dzieli biznes. Kwanty wejdą na giełdę
Technologie
Ruszyła karuzela nazwisk kandydatów na nowego prezesa UKE
Technologie
Miliardy na cyberochronę
Technologie
Co daje siłę walorom Orange Polska
Technologie
Podmiot z Francji chce zainwestować w DataWalk. Akcje drożeją