Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że zainteresowanie operatorem było spore i dokumenty złożyło siedem podmiotów.
– Oferty wpłynęły, ale zdecydowaliśmy o nieujawnianiu ich liczby i nazw oferentów. Teraz będą analizowane przez doradców prywatyzacyjnych i w kolejnym etapie powstanie krótka lista, z której firmy dopuszczone zostaną do due diligence – poinformował Łukasz Kurpiewski, rzecznik prasowy grupy Polskich Kolei Państwowych, które prowadzą sprzedaż.
Ponieważ zainteresowani są związani ze sprzedającym porozumieniami o poufności, większość firm, które wcześniej deklarowały chęć uczestniczenia w procedurze, w piątek odmówiła komentarzy na temat TK Telekom.
Tylko Exatel (należy do państwowej grupy PGE) oficjalnie potwierdził, że złożył wstępną ofertę.
Z naszych ustaleń wynika, że wśród siedmiu firm, które to zrobiły, są także Netia, Hawe oraz spółka z międzynarodowej grupy GTS, która od lat korzysta z infrastruktury TK Telekom na mocy umowy dzierżawy. PAP poinformowała dodatkowo, że wśród oferentów znalazło się też MNI z partnerem finansowym oraz IT?Polpager. Ta ostatnia spółka kojarzona jest z Zygmuntem Solorzem-Żakiem. Należała do Sferii, która w tym roku sprzedała Polpagera b. prezesowi Telewizji Polsat Aleksandrowi Myszce. Czy potem zmieniała właściciela – nie udało się w piątek ustalić.