Ekopol stawia na swój flagowy produkt

Technologia do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw ma się przyczynić do dalszego wzrostu liczby klientów firmy i poprawy wyników. Celem jest też zabezpieczenie dostaw diesla do obsługiwanych kontrahentów.

Publikacja: 12.01.2023 21:00

Ekopol stawia na swój flagowy produkt

Foto: materiały prasowe

Zarząd Ekopolu Górnośląskiego Holdingu zamierza w tym roku skupić się na dalszym rozwoju swojego sztandarowego produktu, jakim jest technologia Mikrostacje.pl służąca do zarządzania gospodarką paliwową przedsiębiorstw. Kolejny cel to zabezpieczenie z odpowiednim wyprzedzeniem dostaw paliw do klientów, co jest szczególnie istotnym wyzwaniem w obliczu embarga na import produktów naftowych z Rosji, wchodzącego w życie z dniem 5 lutego. W związku z tym nie można wykluczyć, że na rynku pojawią się ograniczenia, zwłaszcza w dostępie do oleju napędowego.

– Dodatkowo kolejnym bardzo ważnym założeniem na 2023 r. będzie poszerzenie dostępnego wachlarza baz paliwowych, w których chcemy magazynować swoje paliwo. Oczywistym planem na dalszy rozwój spółki jest ciągła i konsekwentna rozbudowa sieci mikrosatcji.pl, będąca podstawą działalności spółki – informuje Andrzej Piecuch, prezes Ekopolu.

Jego zdaniem pozytywnym zjawiskiem obserwowanym na rynku technologii do zarządzania gospodarką paliwową jest rosnąca świadomość kontrahentów na temat istotności tego typu rozwiązań w efektywnym prowadzeniu firmy. W ubiegłym roku Ekopol odnotował duże zainteresowanie właścicieli przedsiębiorstw, którzy po raz pierwszy postanowili zrezygnować z usług tradycyjnych stacji na rzecz wewnątrzzakładowego magazynowania i dystrybucji paliw.

– Zwracają oni coraz częściej szczególną uwagę na monitorowanie zużycia paliw, tym bardziej w dobie długofalowego wzrostu cen oleju napędowego, co jest spowodowane chęcią zmniejszenia kosztów prowadzenia działalności gospodarczej. Obserwujemy ten trend szczególnie w takich branżach, jak budownictwo czy transport – twierdzi Piecuch.

Ekopol może szybciej pozyskiwać nowych klientów również dzięki coraz powszechniej egzekwowanym przepisom dotyczącym magazynowania paliw. Wcześniej dość powszechnym zjawiskiem było magazynowanie paliw i dystrybucja oleju napędowego z urządzeń nieatestowanych lub kompletnie nieprzeznaczonych do tego celu. – Obecnie jest to proceder zanikający, niejako wymuszony przez dostawców paliw płynnych, którzy rezygnują z dostaw do tego typu zbiorników, mając na uwadze potencjalne kary i grzywny nakładane przez wymiar sprawiedliwości – twierdzi Piecuch.

Ekopol na razie nie obawia się istotnego wzrostu kosztów prowadzonej działalności. Zarząd przewiduje, że jeżeli nie zajdą jakieś nieoczekiwane zjawiska, to w najbliższym roku ceny paliw powinny oscylować na obecnym poziomie. Wiadomo już za to, że wzrosną koszty świadczeń pracowniczych, co wynika zarówno ze zwyżki minimalnego wynagrodzenia, jak i planowanego zwiększenia zatrudnienia. Wreszcie w obszarze kosztów energii spółka czuje się zabezpieczona ze względu na posiadane instalacje fotowoltaiczne.

Surowce i paliwa
Daniel Obajtek złożył dwa wnioski do prokuratury ws. Orlenu
Materiał Promocyjny
Jak przez ćwierć wieku zmieniał się rynek leasingu
Surowce i paliwa
Orlen pozywa Daniela Obajtka. Chce zwrotu środków, które miały trafiać na prywatne cele
Surowce i paliwa
Sprzedaż miedzi przez grupę KGHM w listopadzie niższa o 6 proc. rdr
Surowce i paliwa
Rynek oczekuje lepszego budżetu KGHM-u na 2025 r.
Materiał Promocyjny
Nowości dla przedsiębiorców w aplikacji PeoPay
Surowce i paliwa
Akcje Orlenu wyceniane najniżej od ponad czterech lat
Surowce i paliwa
Minister potwierdza: Rząd odwołał się od wyroku ws. GreenX Metals