Nafta Polska liczy na umowę sprzedaży I grupy chemicznej w I kw. 2010 r.

Nafta Polska, która w imieniu Skarbu Państwa sprzedaje akcje w spółkach Wielkiej Syntezy Chemicznej, liczy na podpisanie umowy sprzedaży spółek z tzw. pierwszej grupy chemicznej (Ciech, ZA Tarnów, ZA Kędzierzyn) w I kw. 2010 r.

Publikacja: 30.11.2009 12:16

"Realnie patrząc, pierwszy kwartał jest możliwy jako termin podpisania umowy sprzedaży pierwszej grupy chemicznej" - powiedział ISB wiceprezes NP Wiesław Skwarko.

Wiceprezes potwierdził, że Nafta Polska chce dać inwestorom 2-3 tygodnie na przygotowanie i złożenie oferty tak, by stało się to jeszcze przed świętami. "Będzie to piątek lub poniedziałek" - dodał.

W piątek wiceminister skarbu Adam Leszkiewicz powiedział, że Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) oczekuje wiążących ofert na tzw. pierwszą grupę chemiczną w II połowie grudnia, ale jeszcze przed świętami.

We wrześniu Nafta Polska, która w imieniu Skarbu Państwa sprzedaje akcje w spółkach Wielkiej Syntezy Chemicznej w drodze negocjacji, poinformowała, że otrzymała oferty wstępne na kupno akcji spółek z tej grupy - 36,7% akcji Ciechu, 52,6% akcji Zakładów Azotowych Tarnów i 86,3% akcji Zakładów Azotowych Kędzierzyn, zarówno od inwestorów finansowych jak i strategicznych, krajowych i zagranicznych.

Prezes Nafty Polskiej Marek Karabuła powiedział wówczas, że inwestor, który nabędzie akcji spółek z tzw. pierwszej grupy chemicznej, może w krótkim czasie kupić także Zakłady Azotowe Anwil.

Wcześniej wiceminister skarbu Mikołaj Budzanowski powiedział, że Ministerstwo Skarbu Państwa (MSP) liczy, że PKN Orlen doprowadzi do finalizacji transakcji sprzedaży akcji ZA Anwil (84,79% akcji) na przełomie 2009/ 2010 r.

Surowce i paliwa
Orlen ruszył z wiosenną promocją na stacjach paliw
Materiał Partnera
Zasadność ekonomiczna i techniczna inwestycji samorządów w OZE
Surowce i paliwa
Firmy szykują się na różne scenariusze
Surowce i paliwa
Mała rewolucja w Bogdance. Kopalnia otwiera się na przemysł i energetykę
Surowce i paliwa
Unimot wypłaci większą dywidendę niż przed rokiem. Jest zgoda rady nadzorczej
Surowce i paliwa
Miażdżący raport NIK o fuzji Orlenu z Lotosem. "Utrata bezpieczeństwa energetycznego"
Surowce i paliwa
Duży spadek zysku netto Orlenu. Powodem miliardowe odpisy