Raport wydano przy cenie rynkowej wynoszącej 459,50 zł. W trakcie czwartkowej sesji za akcje spółki płacono ok. 460 zł.
Autorzy rekomendacji wyjaśniają, że głównym powodem zmiany wyceny największego w regionie dystrybutora części samochodowych w ich modelu jest uwzględnienie dużej (250 mln zł) inwestycji w rozbudowę magazynu w Zakroczymiu w najbliższych dwóch latach (2023-24). - W trakcie konferencji po wynikach III kwartału 2022r. zarząd Inter Cars wspomniał, że w wyniku dynamicznego wzrostu zanotowanego w ostatnich latach spółce doskwiera brak powierzchni magazynowych. Skutkiem tego niezbędne jest powiększenie magazynu w Zakroczymiu do ponad 100 tys. m2 - wskazują.
Analitycy biura nie zmieniają jednak swojego postrzegania spółki, jako relatywnie odpornej na wysoką inflację oraz spowalniające tempo wzrostu PKB w 2023 roku, która pomimo wzrostu kosztów powinna utrzymać dodatnią dynamikę zysków. - Zarząd zapowiada, że strategia przenoszenia rosnących kosztów na ceny pozostanie niezmienna w 2023 roku. Inter Cars nadal skupia się na multibrandingu oraz optymalizacji magazynu w ramach wybranych grup produktowych. Co więcej w okresie ostatniego roku spółka zwiększyła liczbę SKU z ok. 500 tys. do ok. 610 tys. Tak duża liczba produktów w ofercie, zdaniem Inter Cars, zapewnia większą stabilność biznesu niż ma to miejsce w przypadku konkurentów dysponujących mniejszą ofertą - podkreślają.
Biorąc pod uwagę rozbudowę oferty, nadal umiarkowany wzrost poziomu produkcji nowych samochodów w Europie, a także trudne otoczenie makroekonomiczne (spowolnienie wzrostu PKB, dwucyfrową inflację ograniczającą dochody dyspozycyjne konsumentów) eksperci podtrzymali założenie 18 proc. wzrostu r/r przychodów spółki w 2023 roku. - Uważamy również, że obecna waluacja nadal jest atrakcyjna (2023 EV/EBITDA na poziomie 5,7x, według naszych prognoz), aczkolwiek profil zysku do ryzyka uległ, naszym zdaniem, pogorszeniu od naszej ostatniej aktualizacji - podsumowują analitycy.
Tekst jest skrótem rekomendacji BM mBanku dla Inter Carsu. Jej autorem jest Paweł Wieprzowski. Pierwsze rozpowszechnianie raportu nastąpiło 16 grudnia, o godz. 8:30.