W lipcu ryzykowne aktywa znów wracają do łask ekspertów

W Japonii może dojść do kolejnej interwencji, która będzie wsparciem dla tamtejszej waluty. Po czerwcowych zawirowaniach do zwyżek powinny wrócić miedź i srebro. Dobre perspektywy są także przed indeksami giełdowymi – uważają eksperci.

Publikacja: 03.07.2024 06:00

W lipcu ryzykowne aktywa znów wracają do łask ekspertów

Foto: AdobeStock

„Czerwiec może być nerwowy, a ucierpi na tym złoty” – taki obraz wyłaniał się miesiąc temu, kiedy eksperci przedstawili swoje typy do portfeli foreksowych. Po części ich założenia się sprawdziły. Czerwiec był nerwowy, a złoty faktycznie tracił na wartości, ale głównie w pierwszej połowie poprzedniego miesiąc. Powód tego ruchu też był dość nieoczywisty. Mało bowiem kto spodziewał się, że eurowybory otworzą polityczną puszkę Pandory w postaci przyspieszonych wyborów parlamentarnych we Francji, co uderzy głównie w europejskie aktywa.

Druga połowa czerwca przyniosła już większy spokój. Temat wyborów parlamentarnych we Francji jeszcze nie został jednak zamknięty. Czy może on jeszcze postraszyć inwestorów?

Spekulacja na rynku jena

W przypadku lipcowych typów ekspertów dotyczących walut złoty przestał być rynkowym „pewniakiem”. Jakby tego było mało, w stosunku do naszej waluty przeważają opinie mówiące o tym, że znów możliwe jest jej umocnienie.

8,9 %

dały w czerwcu zarobić typy przygotowane przez Kamila Cisow- skiego z DI Xelion. Było to możliwe m.in. dzięki krótkiej pozycji na rynku kakao i kryptowalut.

– Po przejściowej korekcie notowań w czerwcu (wzrost ryzyka politycznego w Europie) oczekujemy uspokojenia sytuacji na Zachodzie. Ponadto fundamenty krajowej gospodarki pozostają relatywnie silne na tle strefy euro, a co ważniejsze, RPP utrzymuje obecnie wyraźnie jastrzębie stanowisko w obliczu niższej, niż wcześnie oczekiwano, dynamiki inflacji (nawet pomimo jej przejściowego odbicia spodziewanego w II połowie 2024 r.). Sytuacja ta powinna wspierać notowania złotego, którego „fair value” według ekonomistów BNP Paribas BP to 4,25 zł za jedno euro – wskazuje Michał Krajczewski z BM BNP Paribas.

W przypadku walut uwaga ekspertów skupia się jednak obecnie głównie na jenie. Ten bowiem znów razi słabością i po raz kolejny odżyła dyskusja na temat tego, kiedy japońscy decydenci mogą zdecydować się na kolejną interwencję walutową. Próbuje to wykorzystać część analityków, obstawiając spadek pary USD/JPY.

– Wzrost inflacji w regionie Tokio wzmacnia szanse na podwyżkę stóp BoJ w lipcu, z kolei bazowy indeks PCE potwierdził spadek presji cen w USA, zwiększając tym samym szanse na start luzowania pieniężnego Fedu w II połowie 2024 r. To wraz z rosnącym ryzykiem kolejnej interwencji BoJ na rynku powinno w końcu doprowadzić do korekty silnego trendu wzrostowego pary USD/JPY – uważa Andrzej Kiedrowicz z PKO BP.

Mocny typ

W przypadku rynków surowców uwaga koncentruje się głównie na przecenionej ostatnio miedzi. Eksperci chcą wykorzystać spadek cen, gdyż jak podkreślają, miedź nadal ma dobre perspektywy.

– W długim terminie cena miedzi powinna być wspierana popytem wynikającym z transformacji energetycznej, ale również niepewnej podaży. Kluczowym technicznym wsparciem wydaje się być aktualny poziom 4,33–4,34 USD za funt. Tam wypada poziom horyzontalny wynikający ze szczytu z początku 2023 r., a także dwa poziomy zniesień wewnętrznych Fibo (38,2 proc. oraz 50 proc.). W tym obszarze upatrujemy zakończenia spadków i rozpoczęcia kolejnego impulsu wzrostowego – wskazuje Łukasz Zembik z Oanda TMS Brokers.

– Ceny miedzi mogą odreagować spadki z czerwca, jeżeli na rynki wróci apetyt na ryzyko. Niewykluczone też, że coroczny zjazd partii komunistycznej przyniesie kolejne propozycje ożywienia w gospodarce chińskiej – dodaje z kolei Marek Rogalski z DM BOŚ.

Do łask wraca nie tylko miedź, ale także i srebro, które również w czerwcu złapało zadyszkę. – Srebro korygowało się w czerwcu, ale tak naprawdę wszystkie mocno spekulacyjne aktywa miały problem, by zyskiwać, gdy tak błyszczała Nvidia, a wszystkie napływy szły do amerykańskiej technologii. To otoczenie zaczęło się zmieniać, liczymy też na odwrót dolara i dyskontowanie rosnącego prawdopodobieństwa obniżki stóp w USA we wrześniu – uważa Kamil Cisowski z DI Xelion.

Wśród czerwcowych typów nie brakuje też bardziej „egzotycznych” wskazań. Te potrafią wygenerować wysokie stopy zwrotu, o czym można było przekonać się w ubiegłym miesiącu. Czerwiec pokazał jednak też, że błędne typy mogą być wyjątkowo bolesne. W lipcu eksperci wzięli na tapetę przede wszystkim kakao. W ich typach jest dwa do jednego dla scenariusza wzrostowego.

– Kolejna obrona poziomu 7000 USD skłania do pozostawania po długiej stronie rynku, oczekując odreagowania. Rynek kakao pozostaje nadal niezwykle napięty, a powszechnie oczekuje się, że stosunek zapasów do spożycia osiągnie rekordowo niski poziom pod koniec bieżącego sezonu z powodu słabych zbiorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Ghanie – argumentuje Łukasz Wójcik z BM Pekao.

– W związku z prawdopodobnym deficytem kakao także w kolejnym sezonie możliwy jest powrót do zwyżek – uważa z kolei Mateusz Namysł z Santander BM. Po drugiej stronie rynku jest zaś Michał Stajniak z XTB. – Perspektywy na sezon 2024/2025 wydają się być lepsze, a handlowcy nie chcą kupować po obecnie zawyżonych cenach. Na rynku mamy też bardzo niską płynność – argumentuje swoje podejście Stajniak.

Czytaj więcej

Portfel inwestycyjny na koniec półrocza: Czerwiec może być nerwowy, a ucierpi na tym złoty

Giełdy w górę

Po nerwowym czerwcu, który przyniósł przecenę na giełdach w Europie, a przede wszystkim we Francji, eksperci spodziewają się także przebudzenia popytu w tej części rynku. Pierwsze skrzypce może grać wspominany rynek francuski.

– Rozładowywanie się ryzyka politycznego po przedterminowych wyborach powinno sprzyjać odrabianiu strat i odzyskiwaniu siły relatywnej przez główny indeks paryskiej giełdy – uważa Bartosz Sawicki z firmy Cinkciarz.pl. Po raz kolejny nie brakuje jednak też głosów, że globalny rynek akcji znów musi być przygotowany na większą zmienność, a tę najlepiej jest wykorzystać poprzez indeks VIX. Jego wzrost zakłada m.in. Sobiesław Kozłowski z Noble Securities.

– Według cyklu rotacji aktywów i w powiązaniu ze słabszymi danymi z amerykańskiego rynku nieruchomości zbliżamy się do okresu wzrostu zmienności – uważa Kozłowski.

Kolejna zmiana lidera

Czerwiec pokazał, że w ciągu jednego miesiąca nastroje mogą zmienić się diametralnie. Mieliśmy zarówno coś dla rynkowych niedźwiedzi, jak i dla byków. W otoczeniu tym najlepiej odnalazł się Kamil Cisowski, którego typy wygenerowały prawie 9-proc. stopę zwrotu. Zdecydowała o tym krótka pozycja na rynku kakao, a także obstawienie spadków na rynku kryptowalut.

Cisowski dzięki czerwcowemu osiągnięciu wraca do gry, jeśli chodzi o zwycięstwo w tegorocznej rywalizacji. Walka jest bardzo zacięta. W ubiegłym miesiącu znów doszło do przetasowań na szczycie i na półmetku liderem zestawienia jest Łukasz Zembik z Oanda TMS Brokers. W tym roku jego typy dały „zarobić” ponad 15 proc.

Portfele na lipiec

Prognozy 13 specjalistów od walut, surowców i indeksów

Łukasz Wardyn, CMC Markets

EUR/PLN

Czerwcowe zamieszanie na wykresach niektórych walut rynków wschodzących, w tym w szczególności na MXN, jeszcze trwa, aczkolwiek poziom strachu bardzo się obniżył. Gdy scenariusze ruchów stóp procentowych sprzyjają złotemu, to globalny apetyt na ryzyko będzie decydujący dla PLN. Dodatkowo pojawiły się przecież korzystne niespodzianki, takie jak mocniejsza niż oczekiwano obniżka stóp procentowych w Czechach. Gdy po niedzielnych wyborach we Francji na europejskich rynkach zagości spokój, to spekulanci powinni szybko przypomnieć sobie o ekspozycji na złotego. Wejście: 4,331. Cel: 4,225. SL: 4,45.

Miedź

Po mocnym zejściu z lokalnych szczytów miedź powoli i nadal szuka dna. Gdy sytuacja fundamentalna pozostaje bez zmian, to ruchy EUR/USD będą bardziej kreowały zmienność niż atmosfera na fizycznym rynku metali nieżelaznych. SL: 3,952

WIG20

Otoczenie i perspektywy fundamentalne dla największych polskich spółek nie zmieniają się. Czerwcowa korekta może jeszcze być w toku, ale byki pokazały charakter. Poza akcjami KGHM zniesienie cen z lokalnych szczytów nie było dotkliwe, a przede wszystkim bardzo spokojne. Widać, że akcje są zakumulowane, a inwestorzy mają dość odległe stop lossy. To dość naturalne zachowanie w przypadku sporych zysków i gdy poziom 2650 punktów na wykresie WIG20 jest blisko. Jego przełamanie może zdecydować o atmosferze na GPW do końca roku. SL: 2290.

Marcin Kiepas, Tickmill

JPY/KRW

Ostatnio kurs JPY/KRW dość regularnie, bo co miesiąc, wyznaczał coraz niższe dołki, następnie próbując korygować spadki. Atak na listopadowy dołek (8,5766), a w efekcie spadek do poziomów nieoglądanych od 2008 r., w połączeniu z krótkoterminowym wyprzedaniem, może sprowokować jednak nieco silniejsze odreagowanie niż ostatnio. Wejście: 8,52. Cel: 9,0. SL: 8,40.

Miedź

Zapoczątkowana w maju spadkowa korekta zniosła ponad 50 proc. silnych wzrostów z okresu luty–maj. Spadki wyhamowały w okolicy szczytu ze stycznia 2023 r., co zwiększa szanse na zakończenie korekty i powrót to trendu wzrostowego. Wejście: 9475. Cel: 10475. SL: 9275.

WIG20

W połowie czerwca indeks modelowo obronił 2400 pkt, a później mocno ruszył do góry, ale to jeszcze nie kończy korekty na warszawskiej giełdzie. Powinna być jeszcze jedna fala realizacji zysków, która tym razem sprowadzi WIG20 poniżej 2400 pkt. Cel: 2380. SL: 2610.

Michał Krajczewski, BM BNP Paribas Bank Polska

EUR/PLN

Po przejściowej korekcie notowań w czerwcu (wzrost ryzyka politycznego w Europie) oczekujemy uspokojenia się sytuacji na Zachodzie. Ponadto fundamenty krajowej gospodarki pozostają relatywnie silne na tle strefy euro, a co ważniejsze, RPP utrzymuje obecnie wyraźnie jastrzębie stanowisko w obliczu niższej, niż wcześnie oczekiwano, dynamiki inflacji (nawet pomimo jej przejściowego odbicia spodziewanego w II połowie 2024). Sytuacja ta powinna wspierać notowania złotego, którego „fair value” według ekonomistów BNP Paribas to 4,25. Cel: 4,25. SL: 4,40.

Srebro

Srebro wybiło się górą w II połowie maja na nowe historyczne maksima, po czym w czerwcu obserwowaliśmy schłodzenie nastrojów i konsolidację notowań. Kurs srebra zatrzymał się obecnie na wsparciu tworzonym przez poprzedni szczyt z kwietnia, czyli w okolicach 29 USD – obrona tego poziomu powinna umożliwić wygenerowanie kolejnej fali wzrostowej surowca. Cel: 32. SL: 28.

Materials Select Sector Index

Indeks spółek surowcowych notowanych na S&P 500 wybił się na początku roku z ponaddwuletniej konsolidacji, a obecnie obserwujemy retest przebitego oporu (obecnie wsparcie). Jednocześnie akcje zachowują się relatywnie silnie w trakcie korekty na rynku surowców (np. miedzi), co zwiększa szanse ich odbicia w przypadku poprawy nastrojów w notowaniach surowców. Cel: 103. SL: 84.

Kamil Cisowski, DI Xelion

USD/JPY

W tym miesiącu zajmujemy dość nietypową pozycję na rynku walutowym, jak można się domyślić, pomysł jest dość prosty. Zakładamy, że dalsze osłabienie jena wywoła kolejną interwencję Banku Japonii, a jej zasięg powinien być porównywalny do poprzedniej, zostawiamy sobie jednak trochę buforu. Amerykańska waluta zyskała już względem japońskiej ponad 14 proc. od początku roku, efekty poprzedniego ruchu zostały całkowicie wymazane, a grożenie palcem przez Kazuo Uedę i kolegów nie przynosi efektów. Spodziewamy się, że ta sytuacja może spowodować nie tylko kolejne działania na rynku, ale też być może zapowiedź przyspieszenia kolejnego ruchu, jeżeli chodzi o stopy. Bez tego falę spekulacji może być trudno zatrzymać. Wejście: 162,0. Cel: 156,0.

Srebro

W tym przypadku raczej nie zakładamy osiągnięcia naszego poziomu docelowego, ten służy bardziej zaznaczeniu, gdzie widzimy sens ewentualnego zamykania długoterminowych pozycji na naszym ulubionym w tym roku surowcu. Srebro korygowało się w czerwcu, ale tak naprawdę wszystkie mocno spekulacyjne aktywa miały problem, by zyskiwać, gdy tak błyszczała Nvidia, a wszystkie napływy szły do amerykańskiej technologii. To otoczenie zaczęło się zmieniać, liczymy też na odwrót dolara i dyskontowanie rosnącego prawdopodobieństwa obniżki stóp w USA we wrześniu. Cel: 40.

CAC 40

Zdajemy sobie sprawę, że ta pozycja ma ograniczone szanse na realizację, a tak naprawdę już obecne poziomy francuskiej giełdy czynią ją atrakcyjną, ale pierwsze dwa tygodnie lipca mogą przynieść dalsze potężne turbulencje CAC 40, więc kusi nas, by szczęścia szukać dopiero w okolicach tegorocznych minimów. Polityka często bardzo poważnie wpływa na poszczególne rynki, ale jej efekty znacznie rzadziej okazują się długotrwałe. Szczerze mówiąc, nie przypuszczamy, by za dwa–trzy miesiące okazało się, że nawet duży ewentualny sukces M. Le Pen zatrzyma powrót Paryża na poziom stóp zwrotu YTD zbliżony do chociażby Niemiec. Wejście: 7300. Cel: 8000.

Marek Rogalski, DM BOŚ

EUR/JPY

Jen raczej pozostanie słaby, a prawdopodobieństwo fizycznej interwencji pozostanie niskie. Z kolei w przypadku euro wybory we Francji mogą nie mieć aż tak negatywnego przełożenia.

Miedź

Ceny miedzi mogą odreagować spadki z czerwca, jeżeli na rynki wróci apetyt na ryzyko. Niewykluczone też, że coroczny zjazd partii komunistycznej przyniesie kolejne propozycje ożywienia w gospodarce chińskiej.

S&P 500

Lipiec jest statystycznie jednym z najlepszych miesięcy na Wall Street. Czy tak będzie i teraz? Rynki wciąż chcą wierzyć w to, że Fed obetnie stopy we wrześniu. Z kolei popyt ma ostatnią szansę na rozegranie przed jesiennym zamieszaniem związanym z wyborami w USA.

Rafał Sadoch, BM mBanku

EUR/PLN

Ropa WTI

S&P 500

Łukasz Wójcik, BM Pekao

Ethereum

Ostatnia korekta notowań sprowadziła kurs ethereum do poziomu okolic 3300 USD, czego powodem były specyficzne informacje dotyczące możliwości blokad rachunków posiadaczy krypto. Uważamy, że informacje te zostały skonsumowane czerwcowymi spadkami, a dalsze nastawienie do krypto będzie kształtowane przez apetyt inwestorów na ryzyko, które nadal utrzymuje się na wysokim poziomie. Dodatkowym wsparciem dla ETH powinno być uruchomienie ETF-u opartego o jego notowania już w lipcu. SL: 3190.

Kakao

Kolejna obrona poziomu 7000 USD skłania do pozostawania po długiej stronie rynku, oczekując odreagowania. Rynek kakao pozostaje nadal niezwykle napięty, a powszechnie oczekuje się, że stosunek zapasów do spożycia osiągnie rekordowo niski poziom pod koniec bieżącego sezonu z powodu słabych zbiorów na Wybrzeżu Kości Słoniowej i w Ghanie. SL: 6900.

sWIG80

Czerwcowa korekta notowań najmniejszych krajowych spółek nie wygenerowała sygnałów zmiany trendu. Wobec powyższego utrzymujemy nasz typ z poprzedniego miesiąca, zakładając dalszy ruch wzrostowy indeksu sWIG80, czemu nadal sprzyja układ techniczny oraz atrakcyjne wyceny. SL: 23950.

Sobiesław Kozłowski, Noble Securities

USD/JPY

Rozpoczęty przez BoJ cykl podwyżek i oczekiwanie na rozpoczęcie cyklu obniżek przez Fed sprzyja umocnieniu jena. SL: 171,0.

Kukurydza

Przecena „soft commodities” w niektórych przypadkach wydaje się coraz bardziej nadmierna. SL: 388.

VIX

Według cyklu rotacji aktywów i w powiązaniu ze słabszymi danymi z amerykańskiego rynku nieruchomości zbliżamy się do okresu wzrostu zmienności. Wejście: 11,9. SL: 10,88.

Bartosz Sawicki, Cinkciarz.pl

USD/NOK

Norges Bank w tym roku nie obniży stóp procentowych. W połączeniu z wyższymi cenami surowców energetycznych powinno to wspierać niedowartościowaną koronę norweską.

Miedź

Obawy o długoterminowe kurczenie się podaży miedzi nie wytrzymały zderzenia ze słabością bieżącego popytu i wysokimi zapasami. Po kilkunastoprocentowej spadkowej korekcie, wymazującej przeszło połowę tegorocznego wystrzału kursu miedzi, wycena metalu znów zaczyna być atrakcyjna.

CAC 40

Rozładowywanie się ryzyka politycznego po przedterminowych wyborach powinno sprzyjać odrabianiu strat i odzyskiwaniu siły relatywnej przez główny indeks paryskiej giełdy.

Andrzej Kiedrowicz, PKO BP

USD/JPY

Wzrost inflacji w regionie Tokio wzmacnia szanse na podwyżkę stóp BoJ w lipcu, z kolei bazowy indeks PCE potwierdził spadek presji cen w USA, zwiększając tym samym szanse na start luzowania pieniężnego Fedu w II połowie 2024 r. To wraz z rosnącym ryzykiem kolejnej interwencji BoJ na rynku powinno w końcu doprowadzić do korekty silnego trendu wzrostowego pary USD/JPY.

Miedź

Korekta na rynku czerwonego metalu może się pogłębić, gdyż ciążą mu utrzymujące się zapasy surowca na giełdach w Londynie i Szanghaju oraz słabsze dane makro z Chin, w tym niższy od oczekiwań wzrost produkcji przemysłowej.

CAC 40

Zwycięstwo skrajnie prawicowego Zjednoczenia Narodowego w wyborach parlamentarnych we Francji, przy prawdopodobnym braku uzyskania bezwzględnej większości, może prowadzić w nadchodzących tygodniach do jeszcze większej niepewności politycznej w kraju, co wpłynęłoby na wzrost awersji inwestorów do francuskich aktywów, w tym akcji tamtejszych spółek.

Michał Stajniak, XTB

EUR/CHF

SNB zaskoczył ostatnio i ściął stopy procentowe i wszystko wskazuje na to, że we wrześniu zrobi to ponownie. Euro jest z kolei wyprzedane przez ryzyko, ale to powinno być zneutralizowane w kolejnych tygodniach. Cel: 0,98. SL: 0,95.

Kakao

Perspektywy na sezon 2024/2025 wydają się być lepsze, a handlowcy nie chcą kupować po obecnie zawyżonych cenach. Na rynku mamy też bardzo niską płynność. Cel: 5000. SL: 10200.

CAC 40

Ryzyko polityczne powinno przeminąć we Francji, a CAC 40 broni ważnego technicznego wsparcia w okolicach poziomu 7500 punktów. Presja na obniżki stóp Fedu i EBC powinna wspierać indeksy. Cel: 7900. SL: 7200.

Mateusz Namysł, Santander BM

EUR/CZK

Możliwe dalsze osłabianie się korony czeskiej w związku z obniżaniem stóp procentowych przez Czeski Bank Centralny. Wejście: 25,01.

Kakao

Pozycja mocno spekulacyjna utrzymana z poprzedniego miesiąca. W związku z prawdopodobnym deficytem kakao także w kolejnym sezonie możliwy powrót do wzrostów. Cel: 11500. SL: 6000.

VIX

Biorąc pod uwagę wysokie oczekiwania względem liderów wzrostów na amerykańskiej giełdzie rozczarowanie może przynieść wyraźny wzrost zmienności. Wejście: 12,0. Cel: 18,0.

Łukasz Zembik, Oanda TMS Brokers

EUR/AUD

Dolar australijski zyskał ostatnio po publikacji wskaźnika inflacji. To spowodowało, że rynek zaczął mocniej spekulować o możliwych podwyżkach stóp procentowych przez RBA. Wycena rynkowa obecnie urosła do ponad 30 proc. szans na realizację takiego scenariusza na sierpniowym posiedzeniu. Bank Rezerw Australii cały czas podkreślał ryzyko podwyższonej inflacji i nie wykluczał żadnej z opcji. Para EUR/AUD znalazła się najniżej od roku i oczekuję kontynuacji tej spadkowej tendencji notowań. Euro powinno być pod presją sytuacji politycznej w Europie. Nie otrzyma również wsparcia od „gołębio” nastawionego EBC. Cel: 1,585.

Miedź

Notowania miedzi po wyznaczeniu szczytu (5,1540 USD za funt) w drugiej połowie maja, znajdują się w korekcie technicznej. W długim terminie cena miedzi powinna być wspierana popytem wynikającym z transformacji energetycznej, ale również niepewnej podaży. Kluczowym technicznym wsparciem wydaje się być aktualny poziom 4,33–4,34 USD za funt. Tam wypada poziom horyzontalny wynikający ze szczytu z początku 2023 r., a także dwa poziomy zniesień wewnętrznych Fibo (38,2 oraz 50 proc.). W tym obszarze upatrujemy zakończenia spadków i rozpoczęcia kolejnego impulsu wzrostowego. Na wykresie dziennym widoczna jest silna wzrostowa świeca, która sugeruje „przebudzenie się” popytu. Cel: 4,74.

Nasdaq 100

Zakładamy, że prospadkowa dzienna świeca na wykresie utworzona 20 czerwca jest sygnałem większych spadków. Z racji tego, że na rynkach finansowych dochodzi często do pewnych stałych wzorców, aktualne zniżki mogą przybrać większy rozmiar. To sugeruje, że w najbliższych tygodniach technologiczny indeks może kierować się w stronę linii trendu wzrostowego i jednocześnie do pierwszego zniesienia wewnętrznego Fibo 23,6 proc. Nieco poniżej tego poziomu przebiega wsparcie horyzontalne wyznaczone przez marcowy szczyt. Dopiero w okolicy 18 500–18 650 pkt upatrywałbym dołka, po którym prawdopodobnie nastąpi zwrot w kierunku północnym. Jeśli spojrzymy na nieco szerszy horyzont, dostrzeżemy, że notowania poruszają się także we wzrostowym kanale utworzonym od początku 2023 r. Dość silnym argumentem za spadkami w krótkim terminie jest fakt, że rynek jest mocno wykupiony, a notowania napotkały dwie, dość silne zapory techniczne, które już widzimy, że zadziałały i nie pozwoliły jak na razie na trwałe wyjście powyżej 20 tys. pkt. Cel: 18500.

Portfel inwestycyjny
Portfel foreksowy: Listopad przyniesie odwrócenie Trump trade?
Materiał Promocyjny
Z kartą Simplicity można zyskać nawet 1100 zł, w tym do 500 zł już przed świętami
Portfel inwestycyjny
Wyższa zmienność pozostanie z inwestorami na dłużej
Portfel inwestycyjny
Portfel forex na wrzesień. Eksperci pewni podwyższonej zmienności i…
Portfel inwestycyjny
Portfel inwestycyjny: Rynkowa zawierucha mocno komplikuje sierpniowe typy
Materiał Promocyjny
Samodzielne prowadzenie księgowości z Małą Księgowością
Portfel inwestycyjny
Portfel inwestycyjny na koniec półrocza: Czerwiec może być nerwowy, a ucierpi na tym złoty
Portfel inwestycyjny
Portfel inwestycyjny na maj: Waluty i surowce dają niejednoznaczne sygnały, a giełdy?