Jaki obraz inwestora giełdowe widzą dostawcy technologii?
Czy inwestorzy faktycznie potrzebują technologicznych nowinek?
Jak młode pokolenie wpłynie na zmiany technologiczne na rynku kapitałowym?
Czy robodoradztwo podbije nasz rynek?
Aktualizacja: 05.02.2025 09:55 Publikacja: 21.11.2024 10:43
Foto: parkiet.com
Jaki obraz inwestora giełdowe widzą dostawcy technologii?
Czy inwestorzy faktycznie potrzebują technologicznych nowinek?
Jak młode pokolenie wpłynie na zmiany technologiczne na rynku kapitałowym?
Czy robodoradztwo podbije nasz rynek?
Jak duże znaczenie może mieć sztuczna inteligencja w branży maklerskiej?
Jak regulacje mogą zmienić uwarunkowania technologiczne na polskim rynku?
Foto: parkiet.com
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
W piątek, po publikacji wstępnych wyników za IV kwartał, akcje XTB mocno traciły na wartości na GPW. Jak osiągnięte rezultaty ocenia sama spółka? Czego można się po niej spodziewać w tym roku? O tym w drugiej części poniedziałkowego programu Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.20. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Omar Arnaout, prezes XTB. Zapytamy
Donald Trump w weekend ogłosił wprowadzenie ceł na Kanadę, Meksyk i Chiny. To wywołało nerwowe reakcje na rynkach. W poniedziałek mocno traciło euro, spadał WIG20 oraz DAX, kontrakty na S&P 500 i Nasdaq również wyraźnie zniżkowały. Kolor czerwony zagościł też na rynku krypto. Tracił bitcoin oraz ethereum. Czy to tylko korekta czy początek większych problemów? O tym w programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Mariusza Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP. Naszego gościa pytaliśmy też:
Gdańskie Inpro w 2024 r. zanotowało 30-proc. spadek sprzedaży mieszkań względem rekordowego 2023 r. Co czeka rynek w tym roku? Czy program rządowy jest potrzebny? Dlaczego Inpro nie waha się publikować na stronie internetowej cen mieszkań? Jakich marż i jakiej dywidendy mogą spodziewać się akcjonariusze?
IPO Diagnostyki wchodzi w decydującą fazę. Czy firma przekona do siebie inwestorów? Czym chce to zrobić? Będziemy na ten temat rozmawiać w środę w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicz będzie Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy też:
Czy na giełdach będzie panowała hossa czy też bessa? A może to jest czas na kupowanie obligacji? Czy złoty może wciąż imponować siłą? Jakie ETF – y wybrać do portfela? Czy opłaca się jeszcze inwestować w złoto lub bitcoina? Co nas czeka w polityce i jak będzie radziła sobie polska i globalna gospodarka? Do studia otwartego na rozmowy o tym co może wydarzyć się w tym roku zaprosili Cezary Szymanek i Przemysław Tychmanowicz
Bitcoin spada poniżej 100 tys. dolarów, czym wytrącił z równowagi amerykańskich inwestorów, tym bardziej, że nie jest to przypadek, a odpowiedź rynku na rewelacyjne wieści z Chin, gdy model sztucznej inteligencji chińskiej firmy DeepSeek zagroził amerykańskiej dominacji w dziedzinie AI. Spadają notowania amerykańskich firm technologicznych, a także właśnie Bitcoina. Co się dzieje na rynku kryptowalut, wyjaśnia w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu” Eryk Szmyd, analityk XTB.
Total Specific Solutions, międzynarodowa grupa informatyczna będzie mieć łącznie prawie jedną czwartą kapitału rzeszowskiej spółki. Jakie ma dalsze plany?
Krajowy indeks największych spółek po porannym zawahaniu przystąpił do odrabiania strat z poniedziałku. I część pola odzyskał, ale nadal ma 30 punktów do maksimum z ostatniego piątku.
Polskie akcje z początkiem 2025 r. ruszyły z kopyta, choć na razie możemy mówić wciąż tylko o złapaniu tempa głównych rynków, bijących rekordy także w styczniu. Uczestnicy funduszy dłużnych wciąż śpią spokojnie.
Trzy miesiące po wyborach widać, że amerykański rynek akcji, który początkowo euforycznie zareagował na niekwestionowaną wygraną Trumpa, utknął w miejscu. W momencie pisania tego komentarza indeks S&P 500 jest tam, gdzie po raz pierwszy znalazł się kilka dni po wyborach, w okolicy 6000 pkt.
Luty może przynieść spadki na giełdach, głównie w Niemczech i Stanach Zjednoczonych. Lepsze perspektywy mają za to metale szlachetne, takie jak złoto, srebro czy też platyna – uważają eksperci, którzy typują skład naszych portfeli foreksowych.
Z najnowszego raportu analityków Trigon DM wynika, że akcje Synektika są niedowartościowane. Dlatego nadal rekomendują „kupuj” podnosząc cenę docelową do 275,40 zł, co daje ok. 25 proc. przestrzeni do wzrostu kursu.
Inwestorzy zaoszczędzą na kosztach związanych z handlem ETF - ami na GPW. Kolejne domy maklerskie zdecydowały o obniżeniu prowizji.
Wczorajsza sesja na Wall Street przyniosła niespełna 1% spadki, choć po pierwszej reakcji rynków na zapowiedź ceł były one niemal dwukrotnie większe. Sentyment wobec ryzykownych aktywów w dalszym ciągu pozostaje zły, bo notowania kontraktów terminowych na amerykańskie indeksy osuwają się na południe i tracą 0.4%.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas