Otoczenie i dane makro przemawiają za słabszym euro?
Czy należy spodziewać się niższych poziomów EUR/USD?
Czy wybory we Francji mogą wpłynąć na rynek?
Jak w rynkowej układance może prezentować się złoty? Czy najgorsze ma już za sobą?
Aktualizacja: 02.04.2025 09:38 Publikacja: 25.06.2024 10:31
Marek Rogalski, główny analityk walutowy DM BOŚ
Foto: materiały prasowe
Otoczenie i dane makro przemawiają za słabszym euro?
Czy należy spodziewać się niższych poziomów EUR/USD?
Czy wybory we Francji mogą wpłynąć na rynek?
Jak w rynkowej układance może prezentować się złoty? Czy najgorsze ma już za sobą?
Poprawa nastrojów uderzy w szwajcarskiego franka?
Brak obniżek stóp procentowych będzie wsparciem dla funta?
Czy możliwe są kolejne interwencje walutowe na rynku jena?
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.com
We wtorek w Parkiet TV podsumujemy I kwartał na rynku walutowym i oczywiście zastanawiamy się, co mogą przynieść kolejne miesiące. Gościem Przemysława Tychmanowicza jest Marek Rogalski, analityk DM BOŚ. Rozmawiamy o dolarze, złotym, jenie oraz franku szwajcarskim. Naszego gościa pytamy m.in.:
Szybciej, prościej, bardziej dynamicznie – tego dziś oczekują klienci od branży leasingowej. Chodzi o błyskawiczne decyzje, minimalne formalności i pełną integrację usług finansowych.
Grzegorz Stefański, prezes i współzałożyciel Urteste, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00
Indeks WIG jest o krok od przebicia psychologicznego poziomu 100 tys. pkt. Czy uda się go w końcu zdobyć? A jeśli tak, to co dalej czeka nasz rynek? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.00. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Konrad Ryczko, analityk DM BOŚ. Zapytamy go m.in.:
Czy inwestycje w luksus mogą być alternatywą dla złota, bezpieczna przystanią w czasach napięć? To pytanie jest całkiem na miejscu, bo rynek dóbr luksusowych urósł w ubiegłym roku aż o... jedną czwartą, o 24,6 proc. obliczył KPMG w swoim raporcie z rynku luksusu. Najsilniejszym motorem rozwoju są - samochody z półki premium i luksusowych, które wzrosły rok do rok aż o blisko 35 proc. do 36 mld zł
Indeksy na warszawskiej giełdzie śrubują rekordy. Czy przekonały one już największych sceptyków? Gościem Przemysława Tychmanowicza w środowym programie Prosto z Parkietu był Daniel Kostecki, analityk CMC Markets. Naszego gościa pytaliśmy m.in.:
Kamil Stolarski, szef zespołu analiz giełdowych w Santander Banku, był gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”.
Deweloper uplasował emisję o wartości 180 mln zł z bardzo atrakcyjną dla siebie marżą. Wpływy pozwolą na inwestycje, ale też wcześniejszy wykup najdroższej w obsłudze serii obligacji.
– Optymizm inwestorów, który pchał w górę indeksy w I kwartale, zaczyna gasnąć – uważa Marcin Materna, dyrektor departamentu analiz w BM Banku Millennium.
Mimo że w środę jest „dzień wyzwolenia”, to wciąż jest bardzo dużo niewiadomych. To szkodzi rynkom, ale przede wszystkim też biznesowi. Widzę jednak przestrzeń do tego, aby dolar odreagował ostatnią słabość – mówi Marek Rogalski, analityk DM BOŚ.
Od kilku tygodni rekordowo dużo zagranicznych funduszy gra na spadek cen akcji polskich firm. Widać zmiany w składzie rejestru. Zniknęły z niego dwie spółki: Żabka i PKO BP. Ale pojawiła się nowa.
Żyjemy w epoce pełnej turbulencji na rynkach finansowych – pandemie, konflikty zbrojne, niepewność polityczna, widmo kryzysu zadłużenia w USA i dynamicznie zmieniające się polityki gospodarcze na świecie sprawiają, że inwestorzy szukają sposobów na ochronę swojego kapitału, jaki i zachowanie możliwości osiągnięcia zysków - nawet w 'trudnych' warunkach.
Jarosław Zagórski dalej kieruje działaniami dewelopera w Polsce. Nie ma planów zmiany strategii ani ryzyka wykupu zapadających w tym roku obligacji – podała spółka. Ostatnie zmiany nie spodobały się części obligatariuszy.
Udział dolara spadł do 57,8 proc. całkowitych rezerw walutowych na koniec 2024 r., najniżej od 1994 r., o 7,3 p. proc. w ciągu 10 lat, ponieważ banki centralne dywersyfikują zasoby, inwestując w aktywa denominowane w walutach innych niż dolar oraz w złoto.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas