Aktualizacja: 09.05.2017 10:50 Publikacja: 09.05.2017 10:50
Foto: parkiet.tv
Potencjalny koniec wojny na Ukrainie, plan gospodarczy premiera Tuska….czy elementy te mogą wywindować indeksy warszawskiej giełdy na zdecydowanie wyższe poziomy? Będziemy się nad tym zastanawiali we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Andrzej Bieniek, dyrektor inwestycyjny Esaliens TFI. Naszego gościa zapytamy też:
Spółka 7R pozyskała z emisji obligacji 150 mln zł w ramach programu o wartości 100 mln euro. Czy z rynkiem kapitałowym wiąże się na dłużej? Jakie perspektywy rozwoju daje rynek magazynowy w Polsce?
Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
W piątek, po publikacji wstępnych wyników za IV kwartał, akcje XTB mocno traciły na wartości na GPW. Jak osiągnięte rezultaty ocenia sama spółka? Czego można się po niej spodziewać w tym roku? O tym w drugiej części poniedziałkowego programu Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.20. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Omar Arnaout, prezes XTB. Zapytamy
Donald Trump w weekend ogłosił wprowadzenie ceł na Kanadę, Meksyk i Chiny. To wywołało nerwowe reakcje na rynkach. W poniedziałek mocno traciło euro, spadał WIG20 oraz DAX, kontrakty na S&P 500 i Nasdaq również wyraźnie zniżkowały. Kolor czerwony zagościł też na rynku krypto. Tracił bitcoin oraz ethereum. Czy to tylko korekta czy początek większych problemów? O tym w programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Mariusza Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP. Naszego gościa pytaliśmy też:
Gdańskie Inpro w 2024 r. zanotowało 30-proc. spadek sprzedaży mieszkań względem rekordowego 2023 r. Co czeka rynek w tym roku? Czy program rządowy jest potrzebny? Dlaczego Inpro nie waha się publikować na stronie internetowej cen mieszkań? Jakich marż i jakiej dywidendy mogą spodziewać się akcjonariusze?
Wojna z inflacją nie została jeszcze wygrana – mówi Adam Zajler, analityk BM Banku Millennium.
Sytuacja jest ciekawa. Indeksy na GPW biją rekordy, a jednocześnie przybywa zagranicznych funduszy grających na spadek wycen polskich firm. W rejestrze prowadzonym przez KNF jest aktualnie aż 20 krótkich pozycji.
Poniedziałkowa sesja na Wall Street przyniosła odbicie głównych indeksów, które praktycznie odrobiły piątkowe spadki.
Prezydent USA Donald Trump nakazał Departamentowi Sprawiedliwości wstrzymać egzekwowanie przepisów karzących amerykańskie spółki za wręczanie łapówek zagranicznym oficjelom rządowym.
Analitycy Noble Securities widzą potencjał w akcjach meblarskiej grupy. Dlatego wydali rekomendację „akumuluj” podnosząc cenę docelową do 33,80 zł.
Kurs akcji CCC rośnie we wtorek nawet o prawie 14 proc. To reakcja inwestorów na najnowsze informacje z obuwniczo-odzieżowej grupy.
W zeszłym roku wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak interweniował w KNF w sprawie akcjonariuszy spółki Kernel i obiecywał, że nie zostawi tej sprawy. Jednak sprawa ucichła. A problem inwestorów pozostał.
Polski rynek rozpoczął dzisiejszą sesję od lekkiego zawahania, ale po kilkudziesięciu minutach obiera kierunek północny, a to skutkuje nowym rekordem indeksu szerokiego rynku.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas