Aktualizacja: 19.06.2017 17:21 Publikacja: 19.06.2017 17:21
Foto: parkiet.tv
Prezes NBP zadeklarował, że stopy jednak mogą być w Polsce obniżane, i to już może w maju. Efektem redukcja stawek WIBOR. Jaka przyszłość czeka deweloperów po kilku kwartałach postu? Czy cykl się odwróci, popyt powróci, a ceny znów będą rosnąć? O tym Katarzyna Kuniewicz, dyrektorka działu badań rynku mieszkaniowego Otodom Analytics.
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Nastroje na światowych rynkach w ostatnich dniach wyraźnie się poprawiły. Indeksy odbiły w górę. Rosną ceny surowców i towarów. Na jakie z nich postawić? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorkowym programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz XTB. Naszego gości pytaliśmy m.in.:
Cła zmieniają się w tym tygodniu z dnia na dzień. Jak firmy mogą przygotować się do eksportu towarów? Na to pytanie odpowiada dziś Marcin Majewski, ekspert ds. handlu zagranicznego i ceł w PwC. Kluczowe są klasyfikacja taryfowa i pochodzenie towarów.
Krzysztof Zoła, dyrektor finansowy i członek zarządu Cognor Holding, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Start o godz. 12.00.
Rada Polityki Pieniężnej zmieniła ton na bardziej gołębi. Czy zbliżające się obniżki stóp procentowych oznaczają niższe zyski banków i tym samym spadek ich notowań? Będziemy się nad tym zastanawiać we wtorek w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Michał Fidelus, analityk BM Pekao. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy także:
Jak żyć w czasach ostrych wyprzedaży na giełdach i wojny handlowej? Co się dzieje w USA, czy kryzys że Stanów Zjednoczonych rozleje się po całym świecie? Te pytania zadamy dziś na żywo doświadczonemu ekonomiście Piotrowi Kuczyńskiemu z DI Xelion.
Zarząd będzie rekomendował walnemu zgromadzeniu, aby na wypłatę dywidendy przeznaczać 4 proc. kapitałów własnych. Przy aktualnej cenie i liczbie akcji oznacza to prawie 7-proc. stopę dywidendy.
Powiązany z Tomaszem Czechowiczem fundusz chce w perspektywie 1,5 roku wydać blisko 1 mld zł na projekty AI w Polsce, ale też m.in. w Czechach i Rumunii – dowiedział się „Parkiet”. Technologia ta to dziś kluczowy magnes na inwestorów..
Ukraina została odcięta od rosyjskiego ekosystemu gospodarczego. Miejsce rosyjskich dostawców zajęły firmy europejskie, w tym głównie z naszego regionu – mówi Tomasz Czechowicz, założyciel i prezes MCI Capital, w rozmowie z Andrzejem Stecem.
- W przygotowaniu mamy kolejnych pięć - siedem exitów, zaplanowanych do realizacji w ciągu 6 - 12 miesięcy - zapowiada Tomasz Czechowicz, prezes i główny akcjonariuszy MCI.
Fundusze private equity doceniają wysoki wzrost gospodarczy naszego regionu, a jednocześnie widzą też ryzyko związane z innymi częściami świata – mówił Tomasz Czechowicz, prezes MCI Capital, który gościł w studiu #PROSTOzKRYNICY.
Wezwanie ogłoszone przez Tomasza Czechowicza zaskoczyło inwestorów. Kurs poszedł mocno w górę, niemal zrównując się z proponowaną przez akcjonariusza ceną.
Podmiot kontrolowany przez Tomasza Czechowicza chce skupić pozostałe akcje. Co ciekawe, delisting nie jest planowany.
Fundusz zarządzany przez Tomasza Czechowicza zamyka rok imponującą transakcją
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas