Aktualizacja: 03.03.2021 10:26 Publikacja: 03.03.2021 10:26
Foto: parkiet.tv
© Licencja na publikację
© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: parkiet.tv
Spółka 7R pozyskała z emisji obligacji 150 mln zł w ramach programu o wartości 100 mln euro. Czy z rynkiem kapitałowym wiąże się na dłużej? Jakie perspektywy rozwoju daje rynek magazynowy w Polsce?
Kamil Cisowski, dyrektor Zespołu Analiz i Doradztwa Inwestycyjnego w DI Xelion, będzie gościem Dariusza Wieczorka w dzisiejszym programie „Prosto z Parkietu”. Rozmowa o 12.00.
W piątek, po publikacji wstępnych wyników za IV kwartał, akcje XTB mocno traciły na wartości na GPW. Jak osiągnięte rezultaty ocenia sama spółka? Czego można się po niej spodziewać w tym roku? O tym w drugiej części poniedziałkowego programu Prosto z Parkietu. Start o godz. 12.20. Gościem Przemysława Tychmanowicza będzie Omar Arnaout, prezes XTB. Zapytamy
Donald Trump w weekend ogłosił wprowadzenie ceł na Kanadę, Meksyk i Chiny. To wywołało nerwowe reakcje na rynkach. W poniedziałek mocno traciło euro, spadał WIG20 oraz DAX, kontrakty na S&P 500 i Nasdaq również wyraźnie zniżkowały. Kolor czerwony zagościł też na rynku krypto. Tracił bitcoin oraz ethereum. Czy to tylko korekta czy początek większych problemów? O tym w programie Prosto z Parkietu. Gościem Przemysława Tychmanowicza był Mariusza Adamiak, dyrektor biura strategii rynkowych w PKO BP. Naszego gościa pytaliśmy też:
Gdańskie Inpro w 2024 r. zanotowało 30-proc. spadek sprzedaży mieszkań względem rekordowego 2023 r. Co czeka rynek w tym roku? Czy program rządowy jest potrzebny? Dlaczego Inpro nie waha się publikować na stronie internetowej cen mieszkań? Jakich marż i jakiej dywidendy mogą spodziewać się akcjonariusze?
IPO Diagnostyki wchodzi w decydującą fazę. Czy firma przekona do siebie inwestorów? Czym chce to zrobić? Będziemy na ten temat rozmawiać w środę w Parkiet TV. Gościem Przemysława Tychmanowicz będzie Jakub Swadźba, prezes Diagnostyki. Start rozmowy o godz. 12.00. Naszego gościa zapytamy też:
Wczorajsze wystąpienie premiera Tuska w siedzibie GPW ostatecznie wniosło niewiele do obrazu rynku. To co złoty zyskał (około grosz do euro), to później oddał na fali słabszych nastrojów globalnych podczas sesji amerykańskiej (EURUSD wracał do 1,03).
Akcje Metaplanet Inc. zyskały przez ostatnie 12 miesięcy ponad 4000 proc. – najmocniej spośród papierów wszystkich spółek notowanych w Tokio.
A gdyby tak skrócić tydzień pracy w Polsce, ale jednocześnie podnieść wiek emerytalny? Pomysł ma swoich zwolenników, ale generalnie eksperci w Panelu Ekonomistów nie są przekonani do takiej „transakcji wiązanej”.
Jako jeden z głównych typów ekspertów, którzy biorą udział w tworzeniu portfeli foreksowych „Parkietu”, był oczekiwany spadek niemieckiego DAX-a. Ten jednak wciąż imponuje siłą i jest blisko osiągnięcia okrągłego poziomu 22 tys. pkt, co byłoby dla niego nowym historycznym rekordem. Czy więc oczekiwania analityków okażą się błędne?
Polskie małe i średnie przedsiębiorstwa to fundament naszej gospodarki – odpowiadają za niemal 50 proc. PKB, zatrudniając ponad 60 proc. pracowników. Jednak w obliczu spowolnienia gospodarczego, rosnącej konkurencji i zglobalizowanego rynku wiele firm dochodzi do przysłowiowej ściany.
Na polskim rynku fuzji i przejęć od trzech lat widać duże ożywienie. Najwięcej transakcji jest w sektorze nowych technologii, ale ten trend zaczyna hamować. Które aktywa w tym roku mogą zmienić właściciela?
Duże nadzieje na wzrost produkcji ropy i gazu koncern wiąże przede wszystkim z zagospodarowaniem obszaru Yggdrasil oraz złóż Fenris i Ørn. Ponadto wiele projektów, ale dotyczących stosunkowo małych złóż, będzie realizował w Polsce.
BM ING BSK, tak jak i inni pośrednicy, zdecydowało o obniżeniu opłat na rynku ETF-ów. Czy popularność tych instrumentów wzrośnie?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas