Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 24.10.2015 18:35 Publikacja: 24.10.2015 18:35
Janusz Miliszkiewicz
Foto: Archiwum
Desa Unicum (www.desa.pl) 3 listopada zorganizuje długo zapowiadaną aukcję obiektów z czasów PRL pt. „Czerwony Październik". Będą plakaty, ceramika z wytwórni we Włocławku, szkło użytkowe projektu Zbigniewa Horbowego. To kolejny dowód na to, że każdy rupieć poniewierający się w naszych domach może mieć wysoką cenę. Kto by pomyślał, że nieodpieczętowana paczka papierosów ma cenę wywoławczą 300 zł. Za ile zmieni właściciela?
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Po niemal dziesięciu latach od pierwszych zapowiedzi i licznych zwrotach akcji, fuzja Bestu i Kredyt Inkaso najprawdopodobniej dojdzie do skutku. Które obligacje warto mieć w portfelu? Czy da się wyciągnąć wnioski na przyszłość?
Czynniki kosztowe i techniczne inwestycji w OZE.
Po niemal 10-procentowej korekcie indeks S&P 500 stał się technicznie wyprzedany, a w potencjalnej poprawie pomóc może wzorzec sezonowy, z którym ciekawie komponuje się tegoroczne zachowanie Wall Street. Szkoda tylko, że wyceny amerykańskich blue chips są nadal sporo powyżej historycznej normy.
Polacy chcą korzystać z wielu różnych narzędzi płatniczych. Konsumentom zależy przede wszystkim na możliwości swobodnego wyboru metody płatności, gwarancji wygody i bezpieczeństwa podczas zakupów online i offline oraz dostępie do innowacyjnych rozwiązań – pokazuje raport „Polskie płatności: liczy się możliwość wyboru” („Paid in Poland: A story of choice”) opracowany na podstawie badania przeprowadzonego na zlecenie Mastercard.
Niezależnie od rozmów w Rijadzie polscy przedsiębiorcy mogą liczyć na szanse w relacjach z Ukrainą - mówi Jan Strzelecki, wiceszef działu gospodarki światowej rządowego think tanku Polski Instytut Ekonomiczny.
Pozytywny scenariusz dla Ukrainy jest nadal bardziej prawdopodobny - mówi Kamil Sobolewski, główny ekonomista organizacji przedsiębiorców Pracodawcy RP.
Giełdowi inwestorzy rozgrywają zakończenie konfliktu zbrojnego za wschodnią granicą jak dobrą wiadomość dla polskiej gospodarki. Wiele krajowych firm mogłoby wziąć udział w odbudowie Ukrainy. Tylko co to de facto oznacza, jaka może być skala projektów i czy pokój wystarczy, by ruszyły? Sprawdzamy.
Elon Musk zapowiedział, że będzie poświęcał mniej czasu kierowaniu Departamentem Efektywności Rządowej (DOGE). Ma za to mocniej zająć się Teslą. Inwestorzy się z tego cieszą.
Notowania Tesli zwyżkowały po doniesieniach, że Musk wycofa się z roli rządowej „w nadchodzących tygodniach”. Ale wynik netto koncernu spadł o 71 proc. w ciągu ostatniego roku do 409 mln USD. Był to pierwszy kwartał z wynikiem poniżej 1 mld USD od 4 lat.
Rząd kończy ekspresowe konsultacje aukcji rynku mocy, które mają pomóc w budowie nowych mocy gazowych wspierających OZE.
Wiele wskaźników nastrojów rynkowych sygnalizuje silny pesymizm inwestorów, zwykle typowy dla okresów formowania dołków na giełdach.
RPP jest nastawiona, aby obniżać stopy, ale następne dane muszą dać potwierdzenie, że pozytywne trendy trwają – mówił na początku kwietnia prezes NBP. Rada właśnie je dostała.
Sektor finansów publicznych zanotował niemal 240 mld zł deficytu w minionym roku – podał GUS
Gdańska spółka odzieżowa wykonała ruch, którego miał oczekiwać od niej nadzorca rynku. To krok ku porozumieniu dotyczącego postępowania z Rosją w tle.
– Widzimy wiele firm, które rozważają inwestycje w Polsce. Również polskie spółki są coraz aktywniejsze i rozwijają działalność za granicą – mówią Andrew Bester, członek Management Board Banking w Grupie ING i Michał H. Mrożek, wiceprezes ING BŚ.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas