Prezes Adiuvo, Marek Orłowski, przyznał, że prezentacja spółek miała odbyć się znacznie wcześniej, wstępne plany zakładały 18 miesięcy temu. Podkreślił od razu, że przy inwestycjach w startupy z innowacyjnymi rozwiązaniami trzeba liczyć się z takimi opóźnieniami.
Pierwszym produktem była skierowana na rynek amerykański czekolada od Snack Magic Brand. Producenci celują w młodszych ludzi, czyli milenialsów. Czekolada ma mieć lepsze od tradycyjnej właściwości antyoksydacyjne i połowę mniej tłuszczu w porównaniu z czekoladą mleczną. Spółka zamierza komercjalizować produkt w ciągu półtora roku, trwają rozmowy z sieciami Starbucks i WholeFoods.
Airway Medix, reprezentowana przez Orona Zachara, tworzy urządzenia medyczne do intensywnej opieki medycznej i anestezji. Przedstawiciele firmy oceniają, że rynek, na którym działają, jest wart około 900 mln USD. W drugiej połowie 2020 roku będą ubiegać się o certyfikację FDA oraz CE dla wszystkich swoich produktów.
AioCare to z kolei „Apple wśród respiratorów". Opracowywany system do zarządzania chorobą układu oddechowego ma być dostępny w ramach globalnej kliniki chorób układu oddechowego, łączącej sprzęt medyczny, telemedycynę i algorytmy. Rozwijane od 2014 roku urządzenie kierowane jest do blisko 600 mln astmatyków na świecie. Na stronie producenta kosztuje 849 zł.
SmartMedics zaprezentował technologię „wearable". Startup tworzy nową formę elektrody EKG w postaci łatki naklejanej na ciało. Projekt ma być jeszcze dokładniejszy od używanego powszechnie EKG.