Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 14.07.2017 06:04 Publikacja: 14.07.2017 06:04
Foto: Archiwum
Najbardziej skomplikowane teorie kwantowe naukowcy przedstawiają często za pomocą porównań i odniesień. I to pomaga. Te wszystkie hashe, klucze prywatne i publiczne, szyfrowanie asymetryczne, operacje na niewyobrażalnych liczbach pierwszych. Do tego koparki, rozproszone bazy danych, krzywe eliptyczne szyfrowania itp. To wszystko jest ważne, ale zaciemnia podstawową ideę, która jest prostsza, niż się pozornie wydaje. Poniżej, za pomocą materiałów udostępnionych przez portal bitcoin.pl, spróbujemy wyjaśnić obrazowo, na czym polegają i jak działają łańcuch bloków, czyli blockchain, i kryptowaluta bitcoin.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Historyczny rekord na GPW. WIG osiągnął poziom 100 tys. pkt. Jak wysoko może jeszcze zajść? - Moment bardziej odczuwalnego schłodzenia na GPW nieuchronnie się zbliża - mówi Piotr Kaźmierkiewicz, analityk BM Pekao.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Standard ESRS G1 „Postępowanie w biznesie” jest jedynym tematycznym standardem dotyczącym obszaru związanego z zarządzaniem (governance).
Cena złota po raz pierwszy w historii przekroczyła poziom 3300 dolarów za uncję. Ustanowiła ona kolejny rekord. Przez pięć lat zyskała prawie tyle samo co nowojorski indeks giełdowy S&P 500.
W długim terminie złoto ma szansę osiągnąć poziom 5–6 tys. USD za uncję. Duży potencjał wzrostowy jest także w srebrze – uważa Michał Stajniak, wicedyrektor działu analiz w firmie XTB.
Sprzedaż obligacji detalicznych utrzymuje się nadal na wysokim poziomie. Niebawem oferta może się pogorszyć.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas