"Bilans sporządzony na 30.09.2024 r. wykazuje, że zobowiązania spółki (60 524tys. zł) przewyższają jej aktywa (42 445 tys. zł). W związku z tym konieczne jest poddanie pod głosowanie uchwały zgodnie z art. 397. KSH, który wskazuje, że jeżeli bilans sporządzony przez zarząd wykaże stratę przewyższającą sumę kapitałów zapasowego i rezerwowych oraz jedną trzecią kapitału zakładowego, zarząd obowiązany jest niezwłocznie zwołać walne zgromadzenie celem powzięcia uchwały dotyczącej dalszego istnienia spółki" - czytamy w uzasadnieniu uchwały walnego zgromadzenia.

"Wobec realnego zakończenia prowadzenia działalności operacyjnej przez spółkę oraz złożenia wniosku o otwarcie przyspieszonego postępowania układowego, w ramach którego zarząd proponuje wydanie wierzycielom spółki jej kluczowych aktywów zarząd rekomenduje walnemu zgromadzeniu podjęcie uchwały o otwarciu likwidacji spółki, a następnie jej rozwiązaniu - po zakończeniu procesu restrukturyzacji (o ile sąd rozpatrzy pozytywnie wniosek o otwarcie postępowania restrukturyzacyjnego)" - czytamy również

Jak wskazano, otwarcie procesu likwidacji umożliwi złożenie wypowiedzeń pracownikom spółki, którzy znajdują się w okresie ochronnym, a tym samym dodatkowo zmniejszy koszty bieżące ponoszone przez spółkę.

Akcjonariusze powierzyli również funkcję likwidatora  dotychczasowemu prezesowi Boguszowi Kruszyńskiemu.

Podstawowym przedmiotem działalności Redan jest realizacja operacji logistycznych dla branży odzieżowej. Spółka powstała w 1995 r., a od 2003 r. jest notowana na GPW.